MV Agusta Brutale 800 (2014)

Vlastník FiZzeR
Vloženo 7.7.2018
Aktualizováno 22.6.2022

Deník motorky
Nalezeno 41 záznamů

• Nechval dne...

... před večeří. Nebo tak nějak to bylo. Vzpomínáte, jak jsem se rozpýval, jak to krásně funguje? A že co má člověk dvakrát se neposere? Že to může znamenat, že se o to víc posere to co člověk dvakrát nemá, to mě ne

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 01.08.2022
  • Na jižní frontě klid

P. t. čtenářům a skalním fans asi dlužím nějaký průběžný report o mých trampotách s italkou. Kilometry naskakujou, gumy mizí, naučil jsem se je vlastnoručně přezouvat, semtam nějakej gas position error , občas olej

Vloženo: 18.07.2022
    Uskutečněno: 18.07.2022
  • Až se jaro zeptá

Obvykle si vzpomenu až tak koncem dubna, že mám vlastně motorku. Letos se to ale sešlo tak, že jsem měl zbytečně moc volného času, tak jsem si ji pochystal už v lednu :-D Nic světobornýho, seřídit ventily (a hned dva

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.02.2022
    Uskutečněno: 25.02.2022
  • Talisman

Znáte to taky, že díly co máte dvakrát se nikdy nevyserou? Tak já na to spoléhám :-D

Vloženo: 11.08.2021
    Uskutečněno: 11.08.2021
  • Multiúdržba

Nějak poslední dobou nemám čas ani dejchat, natož si vést deníček :-D Jo, vzal jsem vedlejšák, abych tu stvůru uživil Takže v rychlosti, potvora dostala nový gumy, olej+filtr, antifríz, brzdovku jsem dával novou už

Vloženo: 11.08.2021
    Uskutečněno: 11.08.2021
  • Návod na výměnu žárovky

Návod na výměnu žárovky v italském motocyklu. 1) Rozeberte půlku motorky. ... jo, to jsou ty zalitý matičky co se protáčej. Ale ve výsledku, dva šrouby nebo tři, na pohodu - čekal jsem to horší Aspoň jsem při t

Vloženo: 25.06.2021
    Uskutečněno: 06.06.2021
  • Vrcholem chudoby...

... je, když studentík sedí na mezi a zašívá si prcgumu. Mně se poslední dobou docela daří, tak jsem si gumu koupil novou. A hned dvě. Jednu hubenou dopředu, a dozádu prozměnu pěkně masitou stoosmdesátku. (Majitelé lit

Vloženo: 31.05.2021
    Uskutečněno: 31.05.2021
  • Lanko spojky

Ve skříni pod fuseklema jsem našel další balíček z itošky, na kterej jsem už zapomněl. Vyskytovalo se v něm lanko spojkovce, které jsem zakoupil anžto v tom původním už asi dvě sezóny podezřele křupalo a ani přes mou int

Vloženo: 12.04.2021
    Uskutečněno: 10.04.2021
  • JEBATT

Po asi čtyřech letech se mi podařilo z assassina vydyndat lithiovou baterku :-D Dvě a půl kila dole :-DD Škoda, že jsem za dobu covid protektorátu přibral pět. Motorka je tedy na sezónu ready, což vyvolalo akutní

• Ložiska kam se podíváš

Jo, taky ložisko. Co 36k má ten kepl předepsanou výměnu excentru v letmáči. (Co si tak pamatuju, vycházelo to asi na 40k čechokreditů, teda ještě za starejch dobrejch časů kdy se vůbec dal koupit, což už se nedá.)

• Až do krku.

Loňská sezóna se nesla krom dalších šprýmovných činností typu výměna hlavy také v duchu neustálého dotahování ložiska v krku. Co druhou, třetí vyjížďku bylo potřeba ložisko vždycky tak o čtvrt otáčky utáhnout. Říkal jsem

• Edisónky off

Konečně. Konečně se mi podařilo po urputném shánění nasát origoš MV LEDkový zadní světlo, který tam mělo dle mého skromného názoru být už v defaultu, místo toho mžouradla co mu furt vypadávaj žárovky z patic. Takhle to

Vloženo: 04.02.2021
    Uskutečněno: 25.01.2021
  • Unašeč rozety

Tenhle vehikl má achillových pat asi tak jako milión Achillů. A to je vcelku vysoké číslo. Jednou z těchto achillových pat je unašeč rozety. Nebudu rozebírat, jak nějakého génia (pravděpodobně z ekonomického oddělení,

Vloženo: 23.11.2020
    Uskutečněno: 23.11.2020
  • Kontrolní kontrola

Jistota je jistota, řekla jeptiška a navlékla prezervativ na svíčku. Ne že bych nevěřil své práci, ale říkal jsem si, že by bylo dobrý po sezóně strčit bulvu pod ventildekl, prostě pro klidný spaní. Od výměny makovice

Vloženo: 16.11.2020
    Uskutečněno: 16.11.2020
  • Recenze od GRASSELíčka

(To nejdůležitější jsem zvýraznil tučně, zbytek je jenom vata :-DD ) "Tvl tak narovinu ... mam agustu rad ale brutale 800 je doslova otres podle me. Motorka je kratka jak buell, diky tomu je sice ovladatelna ale az pr

Vloženo: 25.09.2020
    Uskutečněno: 22.09.2020
  • Pět minut s mytím rukou

Tak dlouho trvá odšroubit zadní třmen, vysypat z něj desky, očistit pístky, dát tam nový desky, přišroubit třmen, odšprcnout odvzdušňovákem přebytečnou brzdovku, pustit vodu, uchopit mýdlo, krouživým pohybem dlaní jej ro

Vloženo: 07.09.2020
    Uskutečněno: 07.09.2020
    Tachometr: 31985km
  • Zase pryže

Tak S21 daly tradičně zase 6.5t Uvidíme co tahle lisovaná tma mitas sportforce+ :-D

Vloženo: 01.08.2020
    Uskutečněno: 01.08.2020
  • Vzduchový filtr a tak

Po třiceti tisících už původní vzducháč nebyl ňyc moc Vzhledem k ceně papíráku (cca 2 tis) mi přišlo ekonomičtější koupit pratelný. V minulosti tedy proběhl pokus o koupi filtru věhlasné značky SC Project, který ovšem n

Vloženo: 26.07.2020
    Uskutečněno: 24.07.2020
  • Lego pro velký kluky

"Seš guma, nepoznáš 90° voe? Je to jenom motor." Zhruba tohle sdělení jsem si vyslechl od známýho, s kterým jsem průběžně konzultoval své učení se za pochodu. Kromě absence podstatných informací se italský manuál vyznač

Vloženo: 17.07.2020
    Uskutečněno: 22.05.2020
  • Hrátky s připínákem

Tak hlava doma, otlakovaná a srovnaná, dostala rovnou i delší vodítka sacích ventilů (další z dětských nemocí tohohle tříválu off), v mezičase dorazil balíček z Varese obsahující všemožná těsněníčka a okroužky, především

Uskutečněno: 16.05.2020
  • Intermezzo II - na hlavu

Na hlavu je tady spousta věcí. V prvé řadě já, že jsem si tenhle žebřiňák vůbec pořídil Pak taky ten tatar, co vymyslel, že hlava u tohohle keplu bude přišroubovaná skrz uložení vaček u rozvodů, tedy v hlavním maz

Uskutečněno: 15.05.2020
  • Intermezzo - šopíkujeme

Zatímco jsem se po víkendech rejpal v motoru, ve volných chvilkách mezi totálním nasazením v práci jsem se rejpal v internetech, jestli by z nich někde nevypadla použitelná makovice nebo aspoň o něco zachovalejší překlad

Uskutečněno: 10.05.2020
  • Jen běžná údržba, díl druhý

Po poradě s moudrými hlavami zdejšího fóra (za jejichž rady a nápady jim děkuji :-D ) se jako optimální možnost jevilo nechat stáhnout dělící rovinu hlava/překlady a nechat to znova svrtat. Zásadní úbytek materiálu jsem

Uskutečněno: 12.04.2020
  • Jen běžná údržba...

... to jsem říkal přítelkyni, když jsem se zmiňoval že na jeden, max dva víkendy obsadím dílnu u ní na dvorku. Ó já bláhový :-D V půlce březence, když celej čechistán jančil kolem koronašvindlu a já byl ve vesnickém

Uskutečněno: 05.04.2020
  • Čidlo stojánku

... si tak vytlačím peklostroj ze dvorka, že pojedu do práce. Ještě trošku ochráplej se nasoukám do kožek, nasadím dekl, dostat se do zánovních rukavic co se furt ne a ne vytáhnout a navzdory rannímu chladu jsem už mokre

Vloženo: 12.08.2019
    Uskutečněno: 02.08.2019
  • Gumy

Už zas. A zase daly 6.5tis, asi nějaký spiknutí... Tentokrát Bridgestone S21, uvidíme. (Zlatý starý časy, když jsem jezdil ojetý šlupky z dromu za 1500/sada a najel jsem na nich stejně...)

Uskutečněno: 15.07.2019
  • Budu tomu říkat vlastnost...

... aneb pupeny naskakují, střeva šplouchají. Ode dne Jedna jsem pozoroval zvláštní chování spojky za studena, v záběru cukala že to rozvibrovalo motorku. Pomohl rozjezd s o něco vyššíma otáčkama, dost se to zlepšilo

Uskutečněno: 08.07.2019
  • Volnoběhna

Anžto to nechytalo na škrábnutí jako tuctový spotřební japko a anžto je tenhle vehikl notoricky známý poddimenzovanou volnoběžkou startéru a anžto jsem jmenovanou součást přes zimu nasál od jednoho italského eshopu co mě

Uskutečněno: 07.07.2019
  • Servis ve 24k

Ještě mi šest kiláků zbejvalo, ale servisu není nikdy dost :-P Kontrola ventilů, výměna oleje a filtru, svíček, zběžná kontrola všeho. Ventily v 12k pouze kontrolovány, ve 24k stále v toleranci, dva už blízko spod

Uskutečněno: 07.07.2019
  • Malá příprava na velký servis

... aby toho pak nebylo moc naráz. Olej ve vidlích, brzdovka, kontrola náboje letmáče, pocvakat šrouby momenťákem, přidělat upadlou přístrojovku, objednat nový gumy, trochu to umejt a tak...

Vloženo: 24.06.2019
    Uskutečněno: 21.06.2019