Ducati SuperSport (2017)

Vlastník Frankie
Vloženo 27.6.2018
Aktualizováno 22.10.2021

Vloženo: 05.07.2018, Uskutečněno: 03.07.2018, Zhlédnuto: 23x

Po třídenním výletu v pomalejším duchu jsem se rozhodl "trochu" zrychlit. Kontaktoval jsem tedy známého, co nejezdí zrovna pomalu, však také s novým Speedem to ani jinak nejde
Slovo dalo slovo a dali jsme vyjížďku, Bečov, Loket a zpět, takže samá zatáčka. Ze začátku mi dělalo dost velký problém mu stačit, hlavně při předjíždění, mozek ještě stále jel v pohodovém módu předchozích dní, kdy bylo předjíždění kolony přes plnou čáru, jízdy nad limit a podobné prasečiny tabu. Ale rychlá jízda se nezapomíná A tak jsem trochu překalibroval mozek a ...zkrátím to, dostal jsem se do toho a bylo to naprosto skvělé !

Když jsem jezdil ještě Speeda, stačil jsem v pohodě, jeli jsme tak nějak podobně. Byl jsem proto velmi zvědav, jak to půjde na Ducati. Přeci jen o válec míň, kapoty, jiný posez a podvozek, o 20k nižší výkon a navíc to ještě nemám tak v ruce. Tak po téhle jízdě si troufám říci že poslední slova už tolik neplatí a v ruce to mám zase o kousek víc
Byla to paráda, brzdění na poslední chvíli, rychlé nájezdy do zatáček i výjezdy z nich, kličkování mezi auty, to vše v nepublikovatelných rychlostech, moc jsem si to užil !
Přesně pro tohle byl Supersport stvořen a to je jeho parketa. Rychlé sportovní vyjížďky po běžné silnici avšak bez sportovních následků. Nebudu si tady mazat med kolem huby jak je to pohodlné jako naháč, není, ruce jsou níž. ALE, pořád jsou o dost výš než u sportovních motorek a jako bonus na mě tolik nefouká, takže relativní pohodlí zaručeno. Až na ty grilované nohy, ale čert to vem.

Mé obavy zda budu stíhat, se po pár desítek km rozplynuly. Ano, musím víc řadit a víc motor točit, abych stíhal tomu cvokovi přede mnou na silnější motorce, ale pokud se nejede na okruhu, není to až tolik o maximálním výkonu jako spíš o rukách. Takže se dá říct, že přechod na slabší stroj s lepším podvozkem se vyplatil a až na tu protivnou elektroniku (kontrolu trakce i ABS už jsem vypnul) je to ono

Kasinak (7) napsal 18.09.2018 v 21:35

jerseySE (10) napsal 09.07.2018 v 10:23

Jako vždy skvělé počtení, díky

SlimM (48) napsal 09.07.2018 v 08:22

Nemůžu říct, že tento styl schvaluji, ale nechci moralizovat...
Jinak moc pěkný zápis.

• Alpy 2019

Po hodně dlouhé době jsem se konečně dostal k tomu napsat co je nového. Takže Alpy. Letos jen 5 dní, z toho první a poslední je přesun a navíc nám i jeden den často pršelo, tak jsme ho strávili procházkami po kopcích či

Typ: Dovolená
    Vloženo: 21.02.2020
    Uskutečněno: 31.07.2019
  • společná vyjížďka

Ne, že by bylo mým cílem dokumentovat zde každou vyjížďku, kterou jsem absolvoval s někým, to by jich tu už byly desítky a nikoho by to nebavilo číst a mě psát. Ale myslím, že je zajímavé si občas s někým vyměnit motork

Vloženo: 09.11.2018
    Uskutečněno: 14.10.2018
  • Neměl jsem to dělat potřetí a naposledy

Ano, už naposledy jsem se rozhodl pro přímé porovnání Ducati s jinou motorkou. Nebo snad ne ? :-) Ještě, že mám tak hodnou manželku a kromě toho, že mi strpí v garáži tři motorky (hlavně, že se tam vejde i její vlastn

Vloženo: 12.10.2018
    Uskutečněno: 07.10.2018