Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1994)

Vlastník Bafoon
Vloženo 27.6.2018
Aktualizováno 27.6.2018

Velký cesťák, velké plány... Pořádná maska, příjemný posez i pro velkého chlapa.

Honda XRV 750 Africa Twin: Cena...

První dojmy - Sympatický macek. Proti menší sestřičce kultivovaný projev motoru.

Motorku bych doporučil pro - Pro mých 195cm konečně sympatická mašina. Ještě jsem chtěl upravovat přepákování a zvednout zadek. (a jako obvykle progresivní pružiny atd). Koupit bych ji doporučil na cesty necesty bez civilizace. Nic to nemá, nic to neumí jen to pořád jede a jede... - všechno je na ni k dohledání a kluci na ST foru jsou super parta.

Po 2letech po prodeji jednosvětlové Terky jsem se nějak vybláznil a chtěl tohohle macka. Pár jsem jich projel, dlouho vybíral a pak našel tuhle krásku. Technicky to chtělo přejít (spojka, seřídit, víko ventilů,...) ale byla v krásném stavu.
Na jízdu výrazně těžší ale čitelná. Do terénu ani omylem, je to tank. (=nechápu ty videa jak s tím někdo lítá na trati). Motor se musí víc točit a popravdě mi chyběl ten spodní zátah jednoválce. V otáčkách ovšem jiné kafe - motor táhne a táhne a pak ještě přidá chtělo by to 6ku... Spotřeba kolem 6,5-7,5 ale jel jsem i za 9.

Pak jsem se tak na ni jednoho dne podíval (asi 3měsíce po koupi) a zjistil že: do ni chci dát tak 20-30tis (supertenere forum je mor!) a že jsou tam kupodivu všechny drahé věci 2x K tomu se přidalo pár nepřijemných situací na silnici a rozhodl jsem se prodat... Na žádné velké cestování to se mnou nevypadá.

Bafoon
Bafoon napsal 27.06.18 v 10:34

Je potřeba zjistit i kterou cestou zlato nevzniká... Byla fajn, ideální pro moji náturu. Jen mašina není hlavní koníček a bylo mi ji doma líto. Chtělo to nějakou levnou potvoru jen na prolítnutí okolo komína.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 27.06.18 v 09:58 10b.

tak to je super, kupit si motorku aby clovek potom zistil, ze ju chce predat
jednu taku ST som mal, pekne povozenie... ale ako pises, chce to investovat, aby to znieslo dalsich XY rokov pohodoveho vozenia...