Yamaha YZ 250F (1999)

Vlastník Slavan
Vloženo 26.6.2018
Aktualizováno 23.5.2019

modrobílá vysoká se dvěma drapáky

Motorka koupena od Soukromníka, který potřeboval peníze, za

První dojmy - když se to nastartuje, tak to řve, klepe se to, rychle letí do otáček. No, snad to do lesa půjde..

Motorku bych doporučil pro - Spíš na trať pro začínající krosáky

Doplňky na motorce - Magura spojka (origo je lanko)

Skútr byl málo a byl jsem ze 4kolek zvyklý i na trochu toho bahna. Takňák jsem si říkal, že 4t dvěpade mi bude do lesa stačit.

Byla to pravda, výkonu byl při správném řazení dostatek. Ale kamarádi jezdí spíš enduro, než na dráhu a po pár vyjížďkách přírodou mě to přestalo bavit – krátkej plyn, dlouhá jednička, na středu otáček trochu kopanec, na trojku při plným plynu na zadní (mezi stromama nic moc), bez SPZ..

Nejvíc jsem si s ní užil na improvizovaný trati za barákem, kde se po získání jistoty mohlo pořádně přitlačit na pilu. Tam ta motorka smysl dávala. Jak jsem psal, když se člověk naučí správně řadit, i dvěpade umí jet docela rychle. Skoky (dopady) nic moc, ale mám metrák, takže se to dalo čekat J

Motorka mě díky její váze naučila základním krosáckejm dovednostem, které třeba v budoucnu využiju u nějakýho většího (a tupějšího) endura. Párkrát jsem si ustlal, ale kdo nepadá, jezdí pod limity a krosovou motorku pády budou bolet míň, než nějakou zmrzku nebo čopra.

Honit se dokola po trati s pár šílencema mě přestalo bavit, tak jsem Yamahu prodal.

fotky dodám, až najdu