Honda CB 650F (2017)

Vlastník chompey
Vloženo 26.6.2018
Aktualizováno 26.6.2018

Univerzální motorka pro každodenní ježdění

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy)

Kawasaki Z650: Slabsi

První dojmy - Mám 176cm a na CB650F se mi od začátku sedí pohodlně. Dobře dosáhnu na zem a při jízdě mi vyhovuje vzpřímená poloha. Před tím jsem jezdil na SV650 a ta mi nutila předklon, což mi úplně nevyhovovalo.

Motorku bych doporučil pro - CB650F je podle mne ideální commuter do města a na okresky. Asi bych na ní nechtěl jezdit denně 100km tam a zpátky po dálnici, na to bych asi zvolil už něco s kapotáží, ale nárazově se CB650F ani na té dálnici neztratí - moc aut mě tam nepředjíždí ;-)

Chtěl jsem univerzální spolehlivou motorku pro každodenní ježdění. Nechtěl jsem nic řešit, chtěl jsem, aby motorka jela vždy když potřebuji a tak jsem koupil novou. Ze stejných důvodů jsem vybíral z japonských značek. Italky se mi líbí o něco víc, ale když na tom jezdím do práce, nemůžu si dovolit nějaké experimenty
Volba nakonec padla na CB650F, přišla mi že v dané cenové hladině nabízí nejvíc. Pro čtyřválec s 66kW za 180kKc jsem nenašel konkurenci.

Teď mám najeto přes 17k, jezdím druhé gumy a své volby stále nelituji. O jízdních (a i ostatních) vlastnostech se moc rozepisovat nebudu, asi bych jen opakoval to, co už bylo napsáno mockrát. Motorka je dobře ovladatelná, ve městě je z ní přehled a za městem se nechá hezky popohnat. Pravidelně jezdím i dálnici, tam už to dost fouká, ale i když motorka nemá štítek tak tvar přední masky vytváří ve větru "kapsu" do které se dá schovat, ale to už je potřeba si lehnout na nádrž, což není na CB650F úplně přirozená poloha, ale do půl hodiny se to dá vydržet