Honda XBR 500 (1986)

Vlastník HlavaXBR
Vloženo 19.6.2018
Aktualizováno 19.6.2018

No prostě XBR sedlám ho už 25 let a nikdy neomrzí. Motocykl který krásně vrčí krásně vibruje a krásně jezdí dnešní motorky už tohle nesmí .

První dojmy - No první dojmy si už úplně nepamatuju ale kupoval jsem ji ještě v éře Jaw tak že nadšení bylo veliké.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo chce spartánský motocykl.

Doplňky na motorce - No zkusil jsem kde co kufry používám dobové Schuh. K jednomu XBR jsem připojil velorex 562. Mám taky namontovaný řídítka z Hondy 125 Transcity pasují i s brýlemi a na turistiku nebo k side jsou pohodlnější. Na elefanty tam dávám revmaplechy ze starý ČZ. V zimě používám návleky na řídítka který mi kdysi kamarád dovezl z Teheránu prý to tam má každý.

No co k ní napsat v průběhu let jsem jich vlastnil několik a několik jich stále vlastním. V sedle XBR jsem strávil cca 200 000 km a stejně na ni i dnes sedám s chutí a nadšením. Ale aby ji nepřechválil jezdecký posez je spíš sportovní což je spíš na škodu ale jen při dlouhých cestách. Pokud si chcete užívat pocit řidiče cafe raceru jsou vlaštovky a pokrčené nohy to pravé.

Motor je dobře známý RFVC jednoválec používaný ve spoustě offroad motocyklů Honda je nenáročný na údržbu a vydrží i horší zacházení.

Největší technický neduh na který jsem za ta léta narazil je uložení zadní kyvné vidlice "futra" jsou zavařena přímo v rámu bez možnosti výměny a časem se u každého XBR vytlučou a motorka se pak vlní jako had. Jde to opravit ale musí se uložený vyřezat (vybrousit z rámu) vyrobit nové zavařit zpět do rámu a lepší je rovnou vyrobit i středovou osu. Není to rozhodně jednoduchá oprava. Údajně to lze předělat i na ložiska ale návod jsem nikdy nenašel a sám jsem to nezkoušel.

Víc mě toho momentálně nenapadá snad ještě že tím že je to malá lehká motorka tak to má samozřejmě nízkou spotřebu, ale spotřebu u motorky řečí jen ...

Martin50
Martin50 napsal 14.10.18 v 09:55 10b.

Je sympatické, že jsi tak dlouho věrný jednomu typu Hondy. Je to skvělý stroj.

StB
StB napsal 19.06.18 v 21:17 10b.

Konečně jsi ji ukázal světu Krásný a netuctový kousek. Ať slouží i nadále.

p.epanica
p.epanica napsal 19.06.18 v 15:51 10b.

... ať slouží.

vopák
vopák napsal 19.06.18 v 08:34 10b.

Parádní honda..vůbec tenhle model nepotkávam.Tak pěkný svezení při dalších 200 tisících..