Vespa GT 200 L (2004)

Vlastník VespaEvropou
Vloženo 17.6.2018
Aktualizováno 19.6.2018

Stará mrcha, mám ji od jara 2016, ale už se mnou projela 13 zemí a chystá se na další. Snad dlouho vydrží :)

První dojmy - Přesedlal jsem z ET4 (125 ccm, 10palcová kola). Nezvyk to byl jen prvních pár hodin, proti ET je velká, těžká, tlustá, jinak se ovládá, ale 12 palců je znát, po všech stránkách mnohem větší pohodlí i stabilita, obzvlášť na pražské kvalitě silnic.

Motorku bych doporučil pro - Pro vespaře. Kdo nechce vyloženě vespu, pořídí jinou alternativu - levnější, vhodnější ... ale nebude to vespa :)

Vespa 125 byla fajn do města a pro radost, chtěli jsme něco na dálky, ale nechtěli jsme se vzdát vespy. Já jsem koupil GT 200L, přítelkyně GTS 250ie.

GT 200L je starší, nemá vstřikování. Papírově mají podobnou maximálku (119 vs 122 kmh) i výkon (21 vs 22 HP), GT 200L je ale výrazně línější, zásadní rozdíl je ve vstřikování u GTS 250ie.

Na dlouhých cestách je překvapivě pohodlná a stabilní. Snad jediná vada je vibrace řízení, což je bohužel výrobní vada celého modelu GT 200L.

Ve městě je v pohodě, ale na dálkách je ještě lepší. Při nižších rychlostech někdy působí unaveně, ale od 70 do 100/h jede s lehkostí a stabilně. Nad 110 už šplhá hodně pomalu, tady už chybí akcelerace pro předjíždění.

Spolujezdec: o holce 170 cm/50 kg ani nevím, když vezu někoho většího (hlavně vyššího), je to znát na posunutém těžišti i na výkonu.

Každé léto děláme dlouhé cesty, naposledy jsme projeli z Prahy Balkánem až na sever Albánie a zpátky (cca 3800 km), letos chystáme ještě delší cestu.

erix7
erix7 napsal 21.03.22 v 17:07 10b.

13 zemí, masakr! at jezdi naporad :)

Hery22
Hery22 napsal 21.06.21 v 09:14 10b.

Paráda, jste srdcaři
Dříve jsem skútry nemusel, ale přišel jsem skútrům na chuť a teď jezdím nejvíce právě na skútru (starší skútr čínské produkce).
Věřím, že až nebudu všechny peníze vrážet do rekonstrukce chalupy, tak si jednu Vespu taky pořídím

Pes69
Pes69 napsal 18.06.18 v 23:16

Dobře vy dva, to už ani nejde líp!! Už se těším, až budu mít na vespě aspoň půlku toho co vy -)

P-69

Milan1963
Milan1963 napsal 18.06.18 v 10:22 10b.

Samozřejmě 10 bodů. Ani bych neřekl, jak se dá na skútru hezky cestovat. Tak at' i dál dělá radost.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 18.06.18 v 08:18 10b.

Jasných 10