Yamaha YZF-R125 (2008)

Vlastník _DrexXy_
Vloženo 16.6.2018
Aktualizováno 16.6.2018

Je to moje první motorka. 😇 Je to můj "Unicorn." 🦄💙

První dojmy - Yamaha yzf r125 nevypadá jako by to byla pouhá dváca. Z řady r je podle mého názoru nejhezčí. Dobře ovladatelná motorka pro začátečníky. 😇

Doplňky na motorce - Červené podsvícení.

Yamaha yzf r125 je krásná motorka. Jízda na ní je opravdu skvělá, ale na cestovní není, je to prostě sporťák. 🤔 Pořídila jsem si na ni přídavný držák ruky na grip, protože mě brzy bolelo zápěstí (cca 50km), nebylo to samozřejmě strašné, ale na každodenní dojíždění do školy/práce bych si ji nevybrala. Btw. po zakoupení toho držáku ruky je to o 80% lepší. 😇

Sedlo spolujezdce je vysoko, mě osobně jako batůžkovi to moc nevadilo, protože jsem viděla vše. 😁 Co mi ale opravdu vadilo, tak to nepohodlné sedlo spolujezdce. I když se jela trasa 100km, musela tam být jedna nebo dvě přestávky na to, aby si moje zadnice ulevila. 😐

Úložný prostor? No u téhle moto se mi tam vleze pod sedlo moto lékárnička, maximálně 3 klíče a inbus, více se tam nevydá a to tam musím ještě přimáčknout. 😁

Spotřeba je u téhle motorky skvělá, převážně 2,5l/100km(nádrž má celkově 13.8l). 😇

Maximální rychlost je cca 135km/h. Ve dvouch cca 125km/h.

S motorkou jsem velmi spokojená, cestu si užívám, ale co mi jako jediného opravdu vadí, tak přejíždění aut. Jakmile chci předjet auto v stovkové rychlosti, je to prakticky nemožné, protože většinou tolik času na to ho předjet nemám, myslím tím to, že to trvá delší dobu zvýšit rychlost a předjet auto, protože mezitím už se auto objeví v protisměru. 😐

Každopádně jsem ráda, že mám zrovna tuhle motorku jako svoji první. 😇

Lopuch6
Lopuch6 napsal 31.10.22 v 15:08 10b.

Krásný unicorn

martins1
martins1 napsal 08.01.19 v 16:17 10b.

context
context napsal 23.06.18 v 21:25 10b.

pěkná , přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

Hicks
Hicks napsal 19.06.18 v 08:28 10b.

veľmi pekná motorka. skoro som na podobnej začínal. Chválim za bezpečné oblečenie (my, čo sme začínali v tričkách a rifliach :), to bolo UFO, takáto koža).
K tomu predbiehaniu, nechaj tam 4 rýchlostný stupeň a od auta odstup tak 5-7-10m. so slabšími objemmi je to tak, že ich musíš trochu nechať rozbehnúť a dať im otáčky, ale na to určite prídeš praxou aj sama. a brzdí sa prednou brzdou (maličkosť, ale poteší:) ). predvídaj, daj si čas a opatrne

Normik
Normik napsal 19.06.18 v 07:04 10b.