Jawa 50/20 Pionýr (1970)

Vlastník Tom451
Vloženo 13.6.2018
Aktualizováno 13.6.2018

Lahký oskutrovaný motocykel Jawa 50 typ 20 vyrobený v Povážskej Bystrici.

První dojmy - První dojmy z pionýra? Dalo by se říci smíšené, stav nebyl zrovna výborný, ale byl můj!!! S doklady, po první majitelce, která ho měla od 15 let a určitě s ním zažila krásné mládí :) Jen škoda, že ho někdo po ní naboural a muselo se díky tomu renovovat...

Proč Pionýra? K rozhodnutí ho sehnat mě přivedl kamarád Milan, kterého jsem poznal na srazu, kam přijel se svou krásnou Jawou 20. Projel jsem s na něm a uchvátila mně pohodlnost podlah a krásný design.
Pionýr jezdí krásně, je pohodlný, pěkně akceleruje i brzdí. V noci krásně svítí. Ovladatelnost také výborná, jen se musí dávat pozor na škrtnutí podlahou, což se mi ještě nestalo. Jezdím na něm i ve dvou a na 48 let starý stroj s objemem 49 ccm zvládá kdejaký kopec krásně. Poruchy? Svíčka odešla no, ale to se netýká stroje :) Spotřeba je při továrním seřízení velice slušná :)
Pionýr je výborný na cestování delší i do města. Ve městě pouze pozor na kolony, při hodně dlouhém chodu na volnoběh muže motor při záběru vysadit - lepší vypínat když se to opravdu nehýbe - naskočí na 2. kop :)

Targus
Targus napsal 13.06.18 v 20:31 10b.

Dobře odvedená práce.

biosák
biosák napsal 13.06.18 v 17:40 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 13.06.18 v 16:43 10b.

Krasavec, s tím hodnocením souhlasím.