Honda XL 700V Transalp (2008)

Vlastník D.A.N.
Vloženo 10.6.2018
Aktualizováno 21.3.2023

Konečně zas cestovní endurko. Chybělo mi. Tohle je prostě typ motorky co mi sedí.

Benelli TRK 502: Cena. Nová Benelka není drahá, ale potřebuji peníze i na jiné věci, takže byla zvolena ojetina.
BMW R 1150 GS: Vysoké nájezdy kilometrů, nechci po nákupu motorky vrážet další peníze do oprav.
Suzuki DL 650 V-Strom: Podle mne motorka pouze na asfalt, to už jsem si rovnou mohl nechat to Scarabeo.

První dojmy - Veliký rozdíl proti Varaderu. Je to lehoučké, snadno ovladatelné, zvykl jsem si po pár metrech. Pěkný zvuk i s origo výfukem. První cestu z Brna do Frýdku jsem si neskutečně užil.

Moje první zkušenost se skůtrem byla určitě i má poslední. Nadšení opadlo celkem brzo. Scarabeo je super stroj, ale... Prostě si takhle jedete a vidíte odbočku na nějakou polňačku - kde asi vede? No, se skůtrem to asi nezjistím. Tak přesně tohle je důvod proč šel pryč.

Výběr nového mazlíka do garáže nebyl složitý. Varadero už jsem měl, TRK 502 drahé, R1150GS mnoho km. Vím že nepotřebuji 100 koní, chci max. 10let stáří a málo najetých km.

Takže TA700 stojí v garáži. Mé první pocity po 500km.
Motor - hezký zvuk, neškube při rozjezdu i v nízkých otáčkách, proti Varaderu sametové řazení, okamžitá reakce na plyn, srandovní spotřeba cca 4l/100km.
Chybí šestka, možná v budoucnu pořeším při výměně řetězovky. Uvidíme, po dálnici skoro nejezdím.

Podvozek - drží stopu, brzdí, zatáčí, tlumí... jsem klidný jezdec, zdá se mi, že vše funguje jak má. Manželku jsem ještě nevezl, tady jsem zvědavý jestli nebude chybět pár koníků... Na dálnici na mě trochu foukalo, ale s tím jsem počítal, není to Varan.

Léto 2020: Vyřešené vibrace řídítek když jsem je pustil. (bolest více kusů, podle diskuzí na internetu) výměna ložisek v krku řízení za kuželíková.

spike-cz
spike-cz napsal 17.06.18 v 08:33 10b.

gratuluju k volbě!
Ať slouží...

Milan1963
Milan1963 napsal 11.06.18 v 13:22 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.06.18 v 08:28 10b.

zeke11
zeke11 napsal 10.06.18 v 19:42 10b.

Dobrá volba...