Peugeot Metropolis 400 (2015)

Vlastník Majjan
Vloženo 9.6.2018
Aktualizováno 9.6.2018

Kdo nechce jen dvě kola, ale čtyři už jsou moc :)

První dojmy - Stabilita dvou předních kol

Doplňky na motorce - Vyšší plexi, variátor Mallossi, výfuk Arrow

Koupil jsem skútr hlavně na cestu do práce a občasné vyjížďky po kraji. Mám jen papíry na B a měl jsem 125tku a kdo jednou čuchne k jedné stopě, tak už nechce jinak a pomalu mu to nestačí a chce víc. Jak se říká S jídlem roste chuť, chtěl jsem něco, co bude silnější a pořád nebudu muset dělat papíry na A. A to i kvůli přítelkyni, která taky občas vyjede. Už slyším komentáře zarytých motorkářů, jak tohle prostě není motorka a já nejsem motorkář. Taky si na něj nehraju, jen mě prostě baví jezdit něčím jiným, než autem. Docela mě potěší, že i ostatní řidiči v jedné stopě pozdraví mávnutím, i když mnoho jich není :D.

Skútra od Peugeotu jsem už měl, tak jsem tak nějak věděl, co čekat po obslužné stránce. Skútr je velmi svižný a není to brzda provozu. Motor dává svá maxima až ke konci otáčkoměru a náběh výkonu je pozvolný. Možná jsem čekal víc, ale zas je to třeba na klidnou jízdu lepší a spotřeba se zatím drží na 4,2l/100km. Mám ji krátce, tak se za to tahá:D. Oproti sérii mám laděný výfuk Arrow, variátor Mallossi, vyšší plexi. JInak nic.
Čekal jsem, že bude podvozek o něco měkčí, ale podle recenzí tomu tak je od začátku. Třeba svezení na Gilera Fuoco 500ie je lepší, měkčí. Asi je to dáno konstrukcí přední naklápěcí nápravy a větších předních kol. Na dobrém asfaltu je Peugeot výborný, na hrbolech trochu uskákaný.

Jinak jsem zatím se skútrem spokojený a je to trochu atrakce pro lidi. Nejdřív slyší řev výfuku, otočí se a vídí mimozemšťana na třech kolech. Každý se ptá, co to je a jak to jezdí a samozřejmě vychvaluju do nebes:)

Jako další krok bude nákup kufru, protože potřebuji schovat dvě helmy a úprava držáku na mobil do originálního otvoru na navigaci.

7jerry7
7jerry7 napsal 18.07.18 v 06:44

Nooo ale to parkování s ním,to je pohoda co závist je děsná
Kašli na ostatní a vycházek že svych pocitu a spokojenosti...
Hlavně kolama dolů,šťastnou sezónu

Majjan
Majjan napsal 17.06.18 v 09:56

Díky za podporu Jerry. Máš pravdu, rejpalové jsou všude. Mám Smarta na zimu a ježdění do práce a od mnohých taky slyším, že to není auto a že kdyby to mělo popruhy, tak to můžu odnést jako baťoh

7jerry7
7jerry7 napsal 16.06.18 v 22:36 9b.

Rejpaly najdeš všude před pár dny jsme pro paní koupili 125 piaggio a už koukám po něčem podobném...sam jsem začal na skůtr, pak velké skůtr a dnes cestak...motorka to je, má to v TP a navíc super!!! A užitná hodnota s nějakou zmrzlinou nesrovnatelně a mnohonásobně větší... kdo si koupí silnici a chce lítat patří na okruh a ne do provozu(jen od takových můžeš slyšet že nejsi motorkar, ale pletou se)
Užívej a mnoho bezpečných KM