Yamaha FZ8 N/S (2010)

Vlastník Chosse90
Vloženo 8.6.2018
Aktualizováno 8.6.2018

Černá polokapota co mi dělá radost :)

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

První dojmy - Ze začátku jsem vůbec neuvažoval o Yamaze FZ8 Fazer. Po prvním shledání jsme si padli do oka :) Při první jízdě jsem si říkal, jaký je to rozdíl oproti 600. Pohodlný posed, polokapota docela i chrání od větru, při zatažení vystřelí dopředu:)

Motorku bych doporučil pro - Motorka je hodná, nijak záludná - doporučil bych ji, jak pro začínající motorkáře co mají trochu v hlavě, tak i pro zkušenější jezdce - dokáže jet taky kudlu :)

Doplňky na motorce - Výfuk Thermignoni s homologací
Přešívané sedla s protiskluzem pro batůžek
Kufr s opěradlem od Yamahy
Centrální stojan
Zalamovací páky Yamaha
Pancéřové hadice
Přední vykrajované kotouče
Přední a zadní blatník Carbon

Do budoucna bych chtěl pořídit vyhřívané rukojeti, vyšší cestovní plexi, boční brašny, padáky a klín pod motor Carbon

Měl jsem Hondu CB 600f 2007r.v. a po mnoha operacích ruk, jsem jí musel s těžkým srdcem prodat. Jednu sezónu jsem vynechal, uzdravil se a věděl jsem, že motorka na tento rok musí do garáže :)
Otázkou zůstávalo co si pořídit? Práci mám od trvalého bydliště 330km a po jedné jízdě na Hornetopvi přes celou republiku, jsem si říkal, že určitě chci něco trochu cestovnějšího.
Ze začátku jsem si říkal, že po 6ti kilču musí přijít na řadu nějakej ten litřík. Hodně jsem pokukoval po Kawasaki Z1000SX, ale přece jen byla cena trochu dražší. Šel jsem se na jednu podívat do Prostějova Free-moto, kde jsou podle mě dobří prodejci motorek. No a vedle Zeda byla FZ8 Fazer s mnoha doplňky, hned se mi zalíbila.
Složil jsem zálohu, vytáhl motorku a jel si jí projet. Ze začátku jsem si říkal, že výkonově to není až takovej rozdíl od Horneta, ale po prvním přidání plynu mi ta vyšší kubatůra přišla o lvl výš, ještě když je tam origo výfuk od Thermignoni, to je krása pro moje uši. :) Dojel jsem zpátky a ještě si projel Triumpha Tiger 1050, ze kterého jsem byl dosti zklamanej. Yamaha mi přišla, že táhne prostě líp.
No a bylo vymalováno, koupil si ještě jedny kevlarky do sbírky a vyrazil domů na nové motorce :)
Zatím máme najeto cca 2000km a pořád jsem z ní nadšenej a plánuji si jí dál zkrášlovat dle svých představ :)
Zvuk výfuku -

Chosse90
Chosse90 napsal 11.06.18 v 16:23

Děkuji, snad bude vše v pořádku a najezdíme toho spolu dost

Ales600
Ales600 napsal 08.06.18 v 11:17 10b.

Pěkná ať slouží rád na FZ8 vzpomínám