Maxon Ardour (2018)

Vlastník Jurij_Bojka
Vloženo 4.6.2018
Aktualizováno 4.6.2018

Je to čína, postupne vylepšujem.

Motorka koupena od Autokelly

Honda PCX 125: Nemal som dostatok peňazí a hlavne by som ju velmi nevylepšil ako číňanka :-)

První dojmy - Celkovo spokojnosť, prevedenie proste čína. Nečakal som že bude až taká veľká. Prístup predajcu bol fajn ponúkol hneď aj odvoz. Riešil som vlastným. Dizajn sa mi páčil aj na obrázkoch a v reáli vyzerala ešte lepšie. Detaily a menšie nedostatky som si začal všímať až doma ale nič hrozné to nebolo. Prvé štartovanie chvíľu trvalo, vysunutý bočný stojan :-). Ale celkovo spokojnosť.

Motorku bych doporučil pro - Pre toho kto sa nebojí sa v motorke hrabať a postupne naprávať chyby čínskych súdruhov :-)

Doplňky na motorce - Na motorku pribúdalo postupne zopár doplnkov, ako prvý som namontoval motoalarm spy 5000m - v práci máme zopár závistlivcov čo škodia, alarm zatiaľ úspešne týchto neprajníkov odháňa. Ako další doplnok som si vyrobil doma držiak kufru, na ktorý čoskoro pribudol samotný kufor SHAD SH 29, s opierkou a brzdovým svetlom, hlavne kvôli dizajnu. neskôr pribudol tankvak SHAD SH 27, plexi štít Leoshi, ktorý vyžadoval trochu drastické úpravy na motorke ale výsledok stál zato (foto dodám). Vymenili sa žiarovky v obrysových a stretávacích svetlách za osram night racer 35/35w, a osram w5w cool blue, ďaľej žiarovka v osvetlení špz sa vymenila za osram w5w led. Ako ďalšie som dorobil držiak na mobil/navigáciu, dorobil som zástrčku na 12v , ktorá funguje len po zapnutí kľúčika (kvôli kompresoru ktorý nemá samostatný spínač. Potom nasledovala dvoj zásuvka na usb (jedna je obsadená káblom na nabíjanie telefónu (budem riešiť bezdrôtovo). Nedávno som spravil osvetlenie priestoru pod sedadlom ( využil som staré osvetlenie špz ktoré bolo bez sklíčka a trochu dohryzené (ďakujem rex , a žiarovku som dal rovnakú ako v osvetlení špz osram w5w led + jeden mikrospínač a nejaké tie drôty a konektory. Poslednú úpravu som robil nedávno a konečne som si na moju motorku namontoval výfuk značky akrapovič. Motorka oveľa ľahšie reaguje na plyn a ako bonus ten parádny zvuk a prekvapivé pohľady okolo idúcich ľudí , ktorí podľa zvuku očakávaju veľkú moto , motor sa toľko nedusí ako so sériovým výfukom, ktorý bol dosť priškrtený a ani vzhľadovo nebol moc pekný, aj keď zvuk mal celkom dobrý na 125 . Postupne budem pridávať nové doplnky a motorku ďalej vylepšovať. Keď skončím už to nebude len bežný čínsky skúter ale stroj ako má byť.

Motorku som si vybral kvôli cene ale hlavne som vedel ze na nej bude čo vylepšovať.
Plánoval som ju hlavne na denno denné dochádzanie do práce cca 4 km. A menšie výlety po okolí.
Najazdené od 9.2 2018 313 km. Jazda je pohodlná motor zvláda bez problémov aj mojich 120 kg zvládol aj bratových 150.
Rýchlosť sa stabilne drží na 85 až 95 km za hodinu merané podľa gps tachometer premeriava okolo 4 až 6 km/h čo nieje také zlé na čínu. Raz sa mi podarilo vytiahnuť aj 100 km/h ale kým je to v zábehu tomu nechcem moc nakladať bol to len krátky test.
Brzdy by mohli byť trochu silnejšie. Podvozok zatiaľ odvážne znáša moju váhu plus nejaké kilá navyše vo výbave motorky a plného kufru zbytočností. Nerovnosti tlmí až príliš dobre.
Ovládateľnosť mi vyhovuje je to ľahká motorka čiže sa s ňou ľahko manévruje.
Ako spolujazdca nosím plnú poľnú (povinná výbava, oleje, kompresor, žiarovky, štartovacia stanica, náradie, bandaska s rezervou 2,5 litra a kopu ďalších vecí). Úložný priestor pod sedadlom má kapacitu 27 litrov mali sme problém doňho napchať integrálnu prilbu nakoniec sa to nejako podarilo používam ho momentálne na prepravu hore spomenutých vecí aby ma na ceste nič neprekvapilo.
Ako prídavný úložný priestor na prilbu a nákupy využívam kufor shad 29 litrov + tankvak shad 27 litrov, v tejto kombinácii nemusím riešiť nedostatok priestoru.
Spotreba sa pohybuje okolo 3,5 l na 100km.
Servis si plánujem robiť sám zatiaľ prebehla výmena olejov pri 300 km. Len jazdím a tankujem.
Poruchy spomeniem tie najvážnejšie, po týždni od kúpy výmena zadných smeroviek a osvetlenia špz (zachutilo to vlčákovi , Jazdenie mi následne prekazili mrazy tak motorka čakala v garáži. Po oteplení som ju išiel zase prevetrať a na druhý deň bolo zase po jednej smerovke, vlčiak išiel za trest do basy - klietky . ďalšia porucha bola vypálená neorigo žiarovka osram night racer vydržala iba mesiac , vymenená za novú tá drží už 2 mesiace. Posledná porucha (dúfam že viac ich nebude , bola zdeformovaná ručička palivomeru motorka bola celý deň na priamom slnku aručička to neprežila vymenená za home made funguje bez problémov, pri výmene ručičky som doladil aj nastavenie nádrže aby ukazovala presne a nie ako číňanovi ušla ruka keď to nastavoval . Zatiaľ ma iné poruchy nestretli o motorku sa starám príkladne.
Z motorkou sa asi najlepšie jazdí po klasických asfaltových cestách ale pri mojej práci už okúsila aj terén a nechýbalo veľa a skončila by na zemi spolu so mňou našťastie to skončilo len roztrhnutými montérkami .
Zatiaľ som s motorkou necestoval robím len krátke výlety po okolí ale cez dovolenku sa chystám aj niekam ďalej. Najviac km na jeden záťah urobila rovných 18 do okresného mesta na prepis . Fotky pridám až keď bude viac času, momentálne som pracovne vyťažený.

seliot
seliot napsal 15.04.19 v 20:29

Zdravim nebola by fotka ako si tam primontoval ten drziak na mobil ?:D mam ten isty skuter a tiez by sa mi to hodilo :D

Jurij_Bojka
Jurij_Bojka napsal 09.06.18 v 13:13

Ďakujem za komenty, číňana som kúpil hlavne preto, že sa v tom chcem vŕtať . Fotky sa budem snažiť pridať čím skôr ale momentálne nieje čas kvôli práci keď sa podarí vybaviť dovolenku tak fotky budú.

Kulasec
Kulasec napsal 08.06.18 v 12:02 8b.

Ahoj Juriji,
gratuluji k tvému stroji. Asi tě baví si s tím hrát, až se divím, že ti to stojí za to
Každopadně s tímhle číňanem nebudeš mít nudu.
Kdyby jsi přihodil fotky stroje po úpravach, bylo by to za plný počet bodů. Tak hlavně kolama dolů.

Donald
Donald napsal 04.06.18 v 17:15 10b.

Plný počet bodů za tuning!