Honda NC 750X (2018)

Vlastník ramirez_zero
Vloženo 4.6.2018
Aktualizováno 6.5.2023

Motorka která mne zaujala svým designem už před mnoha lety. Teď mne ohromuje jízdními vlastnostmi, praktičností a doufám jak už to u značky Honda bývá i svou spolehlivostí. Po necelých 5 letech, se stavem tachometru 77173km prodána. 6.5.2023.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy)

Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
Kawasaki Versys 650: důvod neuveden

První dojmy - Padla do ruky už při první - zkušební jízdě. Motorka splňuje to, co jsem od ní čekal po všech stránkách - jak technicky, tak vzhledem. Za víkend najeto 1070km, takže poctivě zajeto, dálnice asi 150km. Jelikož silně pršelo, vyzkoušeno ABS i kontrola trakce v provozu. Na jedničku s *. Těším se na každé další svezení.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům a středně pokročilým jezdcům. Cestovatelům.

Doplňky na motorce - červen 2018 : Vyhřívané rukojeti. Kryty rukojetí, Zásuvka 12V. Hlavní stojan. Boční rám - padáky.
duben 2019 : Spodní kryt motoru, boční trubkový kryt spojky a alternátoru, kryt chladiče, rozšíření stojánku. (vše Ironskill.ua)

Opravdu skvěle provedený, čitelný motocykl co nevyděsí. Výkonově dostačuje, z čehož jsem měl největší strach, protože 40kW není mnoho. "Dvouvál" jde hezky, kroutící moment je znát a i ve dvou lidech jde bezpečně předjíždět (od 150 už je to lenoch a maximálka na rovince s větrem v zádech 180). Zvuk je dle mého gusta takže sériovou koncovku ponechám. Ochotně se pokládá do zatáček, na delší trasy velmi pohodlná při mých 178cm výšky i za originálním plexi ve 160km v hodině pohodlí. Ekonomicky nenáročná a ač někdo spotřebu neřeší, při mém ročním nájezdu kolem 30tis km + se jedná o aspekt, na kterém mi záleží. Odkládací přihrádka 22l je velmi praktická, pryč jsou doby batohu. Světlo LED svítí naprosto luxusně a barevný display splňuje funkci dostatečně. Váha 220kg není znát díky skvěle "položenému" motoru atd. Brzdy ač vpředu jeden kotouč dostačující, ABS i kontrola trakce funguje dobře. Je to Honda, což pro mě znamená sednout, jezdit a nic neřešit, dobře se svést a užívat si života. Plánuji cestovat více do zahraničí, což na Hornetu nebyla moc zábava.

12.6.2018.
Najeto cca 2600km. Motorka funguje skvěle, perfektně jsme se sžili. Proběhla i offroad vložka/test v BVVP Ralsko. Štěrkové i nezpevněné cesty, bahno, písek, voda a pořádné rigoly. Motorka se i v "terénu" cítí dobře a ovladatelnost je díky nízko položenému těžišti dobrá. Blbnout se na ní dá i v zatáčkách a ten zmiňovaný fun faktor co jí má údajně chybět, tam prostě je. Jako u jakékoliv jiné motorky. Pokud ji neodsoudíte, aniž by jste ji zkusili.

7.6.2019

Motocykl teď vlastním jeden kalendářní rok. Najeto 28000+km. S motorkou jsem navýsost spokojen. NEJEDNÁ se o nejlepší motorku ever, jak mnozí vlastníci NC rádi tvrdí, ale své kvality má. Status nej bike ever nelze s trochou soudnosti dát přece nikomu, každý chce od motocyklu něco jiného, užívá ji jiným způsobem atd. Nicméně zvládá lehký, až střední terén, je to příjemné a velmi praktické svezení do města a okrskové okruhy typu Dubá, Železný brod atd. se nikdy nenesou ve znamení nudy. Reálně bych občas uvítal koně navíc, ale to je daň za ostatní vlastnosti, které jsem preferoval před výkonem. Motocykl prozatím funguje bezchybně. V dubnu přišlo vylepšení ochrany motorky v podobně několika doplňků.

T_G
T_G napsal 10.11.19 v 22:39 10b.

Ales600
Ales600 napsal 12.06.18 v 09:51 10b.

Blahopřeji ať slouží

Zb.
Zb. napsal 11.06.18 v 21:32 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 04.06.18 v 23:13 10b.

Samíc
Samíc napsal 04.06.18 v 07:18 10b.

Gratuluji ať ti dělá radost, přinejmenším tak jako mě.