Yamaha MT-09 (2018)

Vlastník Paladin
Vloženo 1.6.2018
Aktualizováno 6.6.2018

Vloženo: 16.07.2018, Uskutečněno: 15.07.2018, Stav tachometru: 1489 km, Zhlédnuto: 11x

Krásný den, krásná vyjížďka , provoz mohl být menší , ale pamatuji si i horší dny. Jel jsem tento x dost svižně, vyjížděl jsem asi s 13 litry benzínu, a dotankoval jsem až v Paceřicích 12,14 litrů, domů bych tedy býval dojel.
Zaplatím, vyjdu ven a jdu k mašině a slyším že na mě někdo mluví, nerozumím! Je to anglicky, otočím se a tam dívčina jako květ, no tak pět a dvacet, zaslechnu naked byke a ona gestikuluje a ukazuje na zadní část motocyklu, hned chápu, Yamaha dostala pochvalu , já nic . Z mé strany při pohledu na ní také bylo co chválit, ale než bych jí to vysvětlil a v mém věku, raději jsem to vzdal.
Cestou jsem měl zobrazenu aktuální spotřebu a bylo zajímavé sledovat hodnoty při určité rychlosti a zařazeném rychlostním stupni, dost se tím dá v krizových situacích prodloužit dojezd. Na dálnici to však byla docela palba, možná 4-5 aut jelo kolem 130 km/h, zbytek jel tak 160 včetně dvou autobusů a pak jsem, jel já. . Ono při 6800 ot./min. na šestku už je to docela kalup a odpor vzduchu je fakt prevít. Někde v půli cesty jsem ještě na okresce potkal naloženou Tatru (žně v plném proudu), to byla velká facka, opanceřovaný Versys měl v tomhle výhodu.
Chvilku to trvalo, ale přišel jsem na chuť zvuku, když se za to trošku vezme, začne to náramně dunět, hodně chytlavá záležitost.
A ještě jedna poznámka, rychlo řazení je krásná věc, ale budu ji používat pouze do 6000 otáček, to to jen tak cvakne, při vyšších je to jako rána kladivem, ten krouťák je tak ohromnej, až se bojím, že by to ty zuby nemuseli vydržet.

Fotky snad budou, ale kdy, nebaví mě každou chvíli stavět a nechat se zase předjet těmi co jsem nechal za sebou.

Plán cesty:

• Ploužnice

Počasí příkladné, hlad velký, zalovil jsem na netu (řada byla na mě) a dle recenzí, volba padla na Hostinec na Ploužnici. Trošku jsem měl starost, zda bude šance sehnat takhle na blint místo. Po pravdě řečeno, bylo tam

Uskutečněno: 21.04.2019
  • Oseček

Kamarád zavolal, že už je na čase pořádně protáhnout ty naše stroje a já souhlasil, volba padla na Oseček, resp. Motel Oseček a následný oběd. Do cíle jsme dorazili akorát na poledne, výběr jídel slušný, obsluha milá, se

Uskutečněno: 30.03.2019
  • Po zimě

Jaro obvykle klepe na okno, tentokrát však nic moc.Teplota lehce nad 12 st. to není pro mě to pravé ořechové, ale chuť se svézt byla větší. Vytáhl jsem kamaráda ze zimního spánku a lehce kolem komína, navlíklej jak pumpa

Uskutečněno: 03.03.2019