invelt_unor2

Yamaha FZ8 N/S (2013)

Vlastník bIondak
Vloženo 31.5.2018
Aktualizováno 16.7.2018

Je to moje první motorka, která nepatří do kategorie babetta/pionýr. Jsem z ní absolutně unešen.

Yamaha MT-07: Je podstatně menší, měřím 193 cm.

První dojmy - Je to super motka i pro začátečníka, kam se sám řadím, do 7 tisíc je jako beránek. Jede hodně klidně, netrhá ruce, jakmile se otáčkoměr dostane přes těch 7 tisíc, tak přijde výrazný výkonový nárůst, takže i jízda na mokru je s ní naprosto pohodová.

Motorku bych doporučil pro - Motka super pro začátečníka

Doplňky na motorce - Padáky, madla pro spolujezdce, klín pod motorem, akrapovič s vytáhlým DB killerem, jiné páčky+zrcátka.

Aspoň prozatím jsem nechtěl supersport ani velké cestovní enduro, zároveň jsem vybíral něco většího, než šestku (doporučeno všemi okolo mě). Naháči jsou nádherná skupina motorek, která kombinuje víceméně sportovní charakter s více napřímenou pozicí při které se dá cestovat, tedy lovení v tomto rybníčku bylo jasnou volbou. Koukal jsem na stroje mezi 700-800 cc. Do oka mi padla MT-07, která je ale podle rezencí malinká. Pak jsem narazil na FZ8N, která mě učarovala. K tomu v její výroční barvě k 50tinám MotoGP. Takže jsem pokukoval po tomto stroji v daném nastavení a nalezl jsem ho u pána za Prahou. Po krátké komunikaci a vyzkoušení jsem si ho už vezl domů.

Zatím ji mám krátce, takže popisovat zdlouhavě veškeré zkušenosti nemá zatím smysl. Z prvních pocitů je akorát velmi měkký podvozek, brzdy jsou tak akorát dávkovatelné a motor je naprosto úžasný. Ovladatelnost je super, nechá se vodit velmi lehce. Spolujezdec na tom se mnou ještě neseděl, takže těžko říct. Spotřebu neřeším. Teď pojedu s motorkou na 10.000 km servis do Motocentra HK, tak doplním, co mi řekli.

bIondak
bIondak napsal 16.07.18 v 11:28

Tak jsem na motorce najezdil okolo 4k km a jsem schopen napsat trochu více dojmů. Ač při každé jízdě chrochtám blahem, tak dokonalých věcí je na světě málo a bohužel ani FZ8 není bez drobností, které kdyby nebyly, tak bych chrochtal blahem nepřetržitě.
Prvním vadou na kráse (pouze pomyslně, motorka je naprosto nádherná a vady na kráse jako takové nemá) jsou vibrace. Vibrace okolo 5-7 tisíc otáček. Tedy otáček, kde se člověk docela často pohybuje. Tyto vibrace jsou poměrně silné jak do řídítek a nádrže (tedy do kolen), tak do stupaček a jejich uchycení (takže vibrace do kotníků). Myslel jsem si, že mi něco na motoru rezonuje a je to závada, ale po pročtení fór jsem zjistil, že si na to stěžovalo více lidí.
Druhou "vadou" je velmi měkký zadní tlumič s pružinou, který ale tak je daný a ví se o tom. Na ježdění ve dvou, a dokonce s nějakým nákladem, je nevhodný. Sportovně se s motorkou jezdit dát, ale není to okruhovka. Pravděpodobně budu časem měnit.

Co se týče servisu, tak jsem byl na 10k km prohlídku, s brzdovkou, olejem a filtrem za 2500 czk - asi normální cena.