Triumph Speed Triple R (2013)

Vlastník zdalis
Vloženo 27.5.2018
Aktualizováno 6.8.2018

Fakt mně baví! Zatím s ní jezdím hlavně okresky do práce na okruh a cestování není teď moc čas.

Yamaha MT-09: r.v. 2017, protože se naskytl kup Speeda

První dojmy - Neskutečnej podvozek a motor. Přestože jsem měl respekt, tak user-friendly chování mně malovalo smajlíka v helmě:-D

Motorku bych doporučil pro - old-school naháč, takže pro mě!!!

Doplňky na motorce - pancéř. hadice, SC Project lauf, Bracuda: zrcátka, páčky, držák spz, blinkry, padáky, Triump: lízátko, vět. štítek, kryt sedla, Matris: tlumič řízení

Prodával soused (první majitel), kterej si ju mazlil a já, jen vždy slintal. Vlastně jsem si koupil svůj sen. Pěl let zpět jsem si říkal, že si soused koupil super stroj, ale vzhled je takovej nějakej. Ale za tu dobu jsem se do ní zamiloval, je to jako holčina, která se tě nevšímá. No a jak ji odlehčil zadeček karbonovým SC Project, vyměnil zrcátka, páčky, blinkry a držák spz ... prostě jak v plesový šatech! Nádhera, jen ji osedlat

Na podzim jsem měl půjčenou MT-09 r.v. 2017 a to jak ta mašina bere za plyn, neuvěřitelný. Už jsem měl nachystaný cinkáčky, ale ouha, polámalo se ženino auto... hmm, tak nejdřiv na něco jaře nebo spíš za rok:( Nojo, ale v zimně jsem si rýpl do souseda jestli nebude kupovat novýho Speeda a on mě poslal inzerát že moje láska je k mání. No a netrvalo ani 2 dny hned a ruka byla v rukávě... no hlavně, že mu stačí chechtáčky až prodám svou bejvalku XJ6 Diversion.

Tak trochu nudný subjektivní srovnávačky. XJ6 má podobný posez jako Speed, mírný tlak do zápěstí, ale žádná zalehávačka. Budíky jsou pocitově na podomným místě. Oproti u MT-09 to je všechno jinak. Posez hodně vzpřímený a vepředu kde člověk hledá budíky není nic. Na MT-09 jsem zažil pocit, že doslova visím na řidítkách při akceleraci. Rozhodně Speed nemá horší motor a akceleraci, ale prostě ten překloněnější posez prostě je přirozenější. MT-09 a XJ6 mají podobný podvozek, měkčí, což občas je komfortnější ale jak dojde na táhlejší zatáčku, tak nějak, no jak to popsat, prostě hlavně, aby tam nebyla nějaká nerovnost, jinak co pak s tím. Oproti tomu Speed R s Ohlins a soused ještě dal tužší jednu pružinu do předních vidlí tak, aby to líp sedělo na 85 kg váhy řidiče, no týýý vole, díra nedíra v zatáčce to je jak lepidlo, neskutečný, rozum to nebere, že to může být tak přirozený, čitelný, ... Motorově nooo asi tak, tří hrnky, ať si říká kdo co chce, jsou prostě pro naháče ideální počet. Sice tam chybí pár koníků někde nahoře, ale motor táhne kdekoliv kdykoliv jakoliv, prostě bombaaa... Možná se mě líbilo i to trochu větší chuligánství ucukanější MT-09 ale kdo ví jak by to bylo časem. Všude všichni to hodnotí jako mínus, tak prostě jen se dá konstatovat, že dnes víc jak dekádu starý trojhrnek od téměř legendárního anglána tímto netrpí. Osobně projíždím i kolony po Brně a proč ne. V hodně malých rychlostech je lepší si pomoct spojkou, ale no problem. Co si pomale zvykám je velká brzdná síla litrovýho trohrnku. To prostě na XJ6 nebylo a u MT-09 to komponzoval antihoping. A možná mně pocitově trošičku chybí quickshift, ale jen pocitově z pohledu pohodlnosti, setinky sekundy opravdu nehoním ... Ale ještě jednou, vše je to subjetivní a hlavně: XJ6 10 tkm, MT09 350 km, Speed 2 tkm.

Brukev
Brukev napsal 30.11.19 v 19:20 10b.

Hezky udělaný Speed . Nemám R ale jinak to máme dost podobně laděný . MT09 jsem měl a myslím ze Speed je proste o level dal . Má proste víc charakteru a celkově je to pevnější stroj. Bral bych ještě tak 2tis otáček na hore ale když to člověk pochopí, tak se s nim dá jet skutečně velmi svižně . Každopádně ten motor v MT je klenot !! O tom žádná ...

libac22
libac22 napsal 07.09.19 v 17:05 10b.

Anglán jak poleno , super

Petr163
Petr163 napsal 09.08.19 v 22:15 10b.

Ad to jezdí .Peta

Pabli
Pabli napsal 12.05.19 v 16:08 10b.

Máš to za 10 a vďaka za hodnotenie

martinn1313
martinn1313 napsal 21.09.18 v 07:44 10b.

Hezky odlehčená Tak to má být. Laufy z pod zadku pryč, ať je tam pěkně čisto a prostor a vynikne to letmo uložený zadní kolo