Ural IMZ 8.103 (1994)

Vlastník Bajz0
Vloženo 22.5.2018
Aktualizováno 13.10.2020

Chcel som Urala lebo dedo ho mal ako sluzobneho, co som ja uz nezazil, takze z takej nostalgickej spomienky

První dojmy - Uz ani nemozem povedat ze stvrta motorka v garazi lebo uz sa mi tam nezmestila, budem musiet spachat nejaku reorganizaciu. Motorka je kombinaciou sovietskych lesenarskych trubiek a tanku

Doplňky na motorce - Vymenene rafiky a spice za nerezove, veterny stit pre spolujazdca, nahradne koleso, drziak batoziny, kolenne chranice, nove zapalovanie z ducati, olejove cerpadlo
Casom chcem pridat kanister na benzin, nosic na blatnik sajdky, gumovy koberec. Nakoniec som vymenil aj karburatory za K-68Y. Podla toho ako sa spravaju v dnesnej dobe vodici na cestach by sa hodil asi aj nejaky lahky gulomet, ale..

Najviac tuto motorku vystihuje ze je uplne ina. Uplne ina od vsetkeho na com som predtym jazdil. Vsetko je tam take surove. Hodit tam spatocku je takisto velmi zvlastny pocit. Motorku som si po dlhom hladani nasiel v Nemecku. Po par celkom zvlastnych predajcoch s ktorymi som sa dohodol a oni sa mi nasledne po dni ozvali ze motorku predali. Nie nebol taky len jeden ale rovno traja, som tuto nasiel nedaleko Berlina. Povodny plan bol ist cez sviatok a mat stvordnovy vylet poose naspat, ale nakoniec z toho bol sice iba dvojdnovy ale zaujimavy vylet aj do August Horch Museum v Zwickau.
Po ceste nabenzinke ci odpocivadle vzdy niekto prisiel nakuknut, spytat sa par otazok, alebo aspon pozdravit. Ale ked sme zastali v hoteli tak prisiel dodo o palicke. Zjavne z jeho vyrazu si nebol uplne isty ci bude musiet znova narukovat alebo su tu zas sovieti. Rozpravali sme sa za pomoci jeho syna kombinaciou nemciny a anglictiny nieco cez 20 minut. Rano bolo sranda sledovat pri ranajkach ako hadam kazdy host co odchadzal tak z hotela zmenil smer a najprv isiel pozriet na tento zazrak.
Kedze do Uralu sa vobec nevyznam chcem ju poriadne nechat pozriet odbornikovi.
Po rozobrani motora mechanik len neveriacky krutil hlavou a opakoval dokola ako toto moze vobec ist. A to robi Uraly a dnepre takze niekto kto sa fak vyzna. Kazdy valec iny takze vybrus a nove valce. Bohuzial uz vek, alebo sovitske metody vyroby uz nevydrzal ani alternator a vynutie mi len oznamilo pasli v piz...
Takze par technicko mechanickych zavad odsranene a hor sa znovuobjavovat zname cesty vyrazne pomalsimi rychlostami ako aj vela neznamich dobrodruzstiev polnymi cestickami. Babka sa s dedom vozievala na sluzobnom vojenskom, takze plan bol jasny. Kedze o novej motorke v garazi vobec nevedela tak som jej len povedal ze sa pojdeme von prejst, nakoniec z toho bol maly vylet a velke prekvapenie. Vozit sa s 91 rocnou babkou je na nezaplatenie. Trochu som aj ziarlil lebo motorkarky co sme stretli sa vobec nechceli vyfotit somnou ale snou.. :D A ano UDF teda Ural Delay Factor jednoznacne existuje...

DLOUHAN
DLOUHAN napsal 03.04.19 v 06:34 10b.

Fešák

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 27.05.18 v 21:58 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 23.05.18 v 11:49 10b.

Moc hezká !

vilda_vrtule
vilda_vrtule napsal 22.05.18 v 17:02 10b.

Pěkná kovadlina

Bajz0
Bajz0 napsal 22.05.18 v 16:56

Skor predpokladam ze to bude zrat aj travu okolo cesty tak na lahsie kosenie rovno pridali aj ten kosak :)