Yamaha XJR 1300 (2002)

Vlastník Dzeffoo
Vloženo 21.5.2018
Aktualizováno 21.5.2018

Moc jsem chtěl starej kus železa, bez elektronických sraček, s velkým motorem a v originálním stavu.

Suzuki GSX 1200: na mých 191cm je prostě malá
Suzuki GSX 1400: je taková neohrabaná, nesedla mi a taky je malá

První dojmy - Koupil jsem ji 20.3, venku byla nula a když ji vezl domů (jako na potvoru nesehnal vozík ani dodávku) a když dorazil domů tak -5 a sněžilo. Dojmy: věděl jsem do čeho jdu a co čekat a cestu si i přes tu kosu užil, nemohl jsem se dočkat až to rozeberu a doladím

Motorku bych doporučil pro - pro koho? to nevím, milion lidí, milion chutí, já ji moc chtěl, tak ji teď mám :-)

Doplňky na motorce - Doplňky žádné, chci ji do originálu, dát si do pracovny a kochat se

Proč jste si vybral tento stroj? : jak píšu výše, moc jsem ji chtěl a tahle na první pohled vypadala moc dobře.

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti? : no co říct třináctistovkovej motor má brutální zátah a pětku řadíte už v padesáti, pak už se o nic nestaráte, můžete jet v klidu, ale i palbu, je to jen na Vás, já ji chtěl na hraní, ladění a kochání.

Jízda: je čistě na Vás, jede to, zatáčí to, brzdí to a hlavně to budí respekt

Motor: je to klenot s brutálním zátahem, dá se jezdit za 5 a taky za 11, já se ustálil kolem 6,5, to znamená max 110 a kochačka, chybí tomu šestka.
Motor jsem již shodil, co se má kdy měnit tak vyměnil a nechal naleštit, karburátory prošli repasem a po jejich nastavení klesla spotřeba a motorka má daleko lehčí chod. No a ve spojce vyměněny nějaké lamely a ložisko, prý preventivně, když už to bylo rozebraný.

Brzdy: je to těžká motorka, takže zázrak se čekat nedá, ale pokud se s nima člověk naučí a nechává si rezervu, není problém.
brzdy jsem také rozebral, vyčistil, dal nové destičky, nové pancéřové hadice, kotouče jsou cajk, zde jsem řešil dobrej opruz, když jsem rozebral nádobku abych vyměnil kapalinu, tak jsem se vrhnul i na spojku a zde z nádobky vypadnul ukazatel hladiny, velmi prasácky opraven, sehnat nádobku je šílenost, dávat 2000 za něco z čeho potřebuju jen sklíčko se mi nechtělo, nakonec jsem sehnal nádobku z nějaké jiné vrány za 500 (v motoboardel.cz, tímto jim ještě jednou díky) ukazatel vyřízl, vyměnil o kroužek a po problému.

Podvozek: no asi takhle, předchozí majitel nechal vyměnit přední vidlici z FZR1000, prý kvůli tomu, že se originál moc topil a byl jak žvejka. (dle mě, protože to roztřelil a originál nesehnal) , nicméně to opravdu funguje, pro jistotu jsem ji nechal zrepasovat a nastavit na mou váhu.

Ovladatelnost: za mě dobrý, když to moc naklopíte, tak si škrtnete stojánkem, ale na tohle jsem ji nechtěl, no moje kochání se ovládá slušně

Spolujezdec: Hele nevím, zatím jsem nikoho nevezl, manželka je před porodem a nikoho jiného vozit nechci, ale slibuju, že dám vědět.

Úložný prostor: pod sedačkou je dost místa takže peněženka, kapesníky a klíče v pohodě a na delší cestování mám jiné stroje, takže mě stačí.

Spotřeba: jak už jsem psal výše, jel jsem za 11 a jel jsem za 5, za posledních 600km a po seřízení karbeců se spotřeba ustálila mezi 6 a 7, ale fakt s tím nelítám...

Servis: je popsán u jednotlivých odstavců, a co tam není tak zde, ale týká se to jen zbastlené opravy po bouračce u předchozího majitele nebo někoho před ním
- po bouračce jen slepené budíky, takže dány nové
- taktéž ohlý držák světla, dán nový
- opravena elektrika, blikala světla jak se jim chtělo
- moto byla na nových gumách, ale musel jsem je nechat převážit

Co mě čeká:
- motorka je nové nastříkaná, ale na zimu ji odstrojím a musím nechat nastříkat rám, je zoxidovanej a odřenej
- nová zrcátka, levé je odřené jak jelo po asfaltu nebo se pokusím sehnat jen tu spodní část
- výfuky jsem dal na přeleštění, ale není to ono, na zimu nechám udělat pořádně
- blinkry, jsou tam a fungují, jen nejsou originál, takže hned jak se někde objeví, tak kupuju a měním

Poruchy: zatím jen vše způsobené špatnou opravou po nějaké předchozí bouračce, to by teď již mělo být v cajku, takže ťukyťuk a snad se nic neobjeví.

Čadil
Čadil napsal 27.05.18 v 11:20 10b.

První věta za 10b.bez elektronických sraček,tak,tak.Moc hezká mašina.

biosák
biosák napsal 21.05.18 v 17:56 10b.

Kostelník
Kostelník napsal 21.05.18 v 13:09 10b.

Skvělá volba! Mám ji taky a je to motorka, které se nikdy nechci zbavit, je součást mého života. I po těch letech mne tak baví a tak slouží, že se mi z ní nechce ani slézat. Najezdil jsem na ní zatím 102000 km bez sebemenších problémů. Tahle mašina se prostě neojezdí. Spotřeba, jak píšeš, taky 6,3 - 6,5. Ať vrčí a dělá ti samou radost!