Honda CB 500X (2017)

Vlastník NiKolaj46
Vloženo 16.5.2018
Aktualizováno 15.8.2018

Univerzální, poslušná motorka pro každodenní využití, jak na dojíždění do práce, tak na delší výlety, jak do přírody, tak po dálnici.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Dukla - Honda Pardubice (Pard

První dojmy - Když jsem si na mašinu sedl, hned jsem věděl, že se s ní brzy zžiju. Je to lehká motorka, nepřekvapí ani nezklame, design je moc vydařený a vypadá dospěle, je poslušná a odpouští chyby. Prostě přesne stroj pro mě jako pro začínajícího DDO.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně začátečníkům a dále nenáročným jezdcům, ktěří chtějí jednoduchý praktický stroj.

Jsem začátečník a jako takového mne zajímaly zejména stroje do 35 kw. Začínal jsem na skútru Yamaha Nmax 125 a tohle měla být moje první dospělá motorka. Vybíral jsem mezi stroji jako Yamaha MT 07 (uškrcená), Honda CB 500 F atd. Na Hondě CB 500 X mne zaujala především její univerzálnost. Výkon je pro mne absolutně dostačující, konstatně a plynule žene motorku vpřed v celém spektru otáček. Nijak vás nepřekvapí a prostě to není mašina, která by se vás snažila od začátku zabít. Výkon 35 kw v kombinaci s točivým momentem 43 Nm a váhou 196 kg je prostě dost a na naše silnice a provoz tak akorát.
Design motorky je hodně povedený, vypadá dospěle a poměrně výrazná nádrž na 17 l benzínu jí dodává mohutnější vzezření a dojezd okolo 500 km se spotřebou do 4l/100 km , což je celkem slušné. Dá se dokoupit spousta zajímavého doplňkového vybavení, jako kufry, padací rámy, plexi atd. a s motorkou není problém každý den cestovat do práce a nebo na delší výlety.
Sedadlo mne překvapilo velice pohodlným posezem, jak pro jezdce tak pro spolujezdce, není z hladkého materálu a neklouže, což zajišťuje že přítelkyně za mnou se mi při každém ubrání plynu nenasouvá na záda nebo naopak neklouže dozadu při akceleraci. Na mojí výšku 176 cm a váhu 80kg není malá a pohodlně došlápnu na zem při zastavení ale pro "metráčky se dvěma metry" by už asi nebyla.
Pro mne jako pro začátečníka bylo trochu překvapením, že na multifunkčním displeji, který je jinak velice přehledný a čitelný se nezobrazuje aktuálně zařazená rychlost kromě neutrálu, což je ale asi o zvyku.
Jak já bych to shrnul? Jak jsem již napsal, je to univerzální velice poslušný stroj, kvalitně zpracovaný a nebude ztrácet na ceně jako nějaký číňan. Jedná se o "daily ride bike" s možností ho vytáhnout i na polňačku a určitě se tam neztratí. Zatím nemám naježděno moc, ale už teď jsme s motorkou kamarádi.

Závěrem video od kolegy HolyWar

Beny73
Beny73 napsal 10.10.19 v 08:08 10b.

Ahoj, chtěl bych CB 500 X 2015-2018 pořídit bazarovou, ale potřeboval bych vědět, jaká je největší šíře těla motorky kromě řídítek (asi šířka padacího rámu). Tam, kde ji budu garážovat je pouze dveřní otvor cca 80 cm. Řídítka vybalancuju, ale zbytek ne... Mohu Tě poprosit o tuto informaci?

speroure
speroure napsal 04.02.19 v 17:32 10b.

Krásné Xko! Obzvlášť v této barvě!

Vetyj
Vetyj napsal 24.11.18 v 11:37 10b.

Ales600
Ales600 napsal 15.08.18 v 10:45 10b.

Pěkná

kristine
kristine napsal 03.06.18 v 09:52 10b.

Dobře napsáno, mám doma stejnou Ať slouží