Yamaha FZ6 Fazer (2004)

Vlastník lukasnoe
Vloženo 12.5.2018
Aktualizováno 18.5.2019

První motorka po 30-ti letech která mi padla do oka a splnila můj klukovský sen.

První dojmy - Moje první jízda byla značně nejistá protože 30 let uplynulo když jsem na motorce seděl naposledy. Ostatně v té době nebyl příliš velký výběr, sedlal jsem upravenou Jawu 250 se kterou jsem najezdil hromadu kilometrů. Teď na fazeru je úplně jiná situace, opačné řazení, misto jednoho válce hned čtyři, o výkonu se nemá ani cenu bavit, no prostě pro mně vlastně úplně nová skutečnost.

Motorku bych doporučil pro - Já bych to typoval pro každého kluka či děvče které se začíná zajímat o silnější stroje. Jako úvodní motocykl do světa bikerů ideální.

Doplňky na motorce - Držák a kufr GIVI,
padací protektory baracuda

Od této motorky jsem očekával přesně to co umí, není těžká, dobře se ovládá a když zatáhnu za rukojeť plynu tak hezky rychle vystřelí ale na opačnou stranu když je člověk dostatečně umírněný jako já tak si vesele pobrukuje a i v nižších otáčkach se chova velice klidně. Jelikož jsem vlastně začátečník tak z respektu k této mašině jsem možná až zbytečně opatrný v nájezdech do zatáček, nemám ještě ten správný odhad a neustále se učím. Trochu mi dělá potíže se plynule a klidně rozjet, jelikož při trochu větším zatáhnutí za rukojeť se ta potvora hned vytočí, což by pro klidný rozjezd nebylo moc ideální, Zkrátka práce s plynem a spojkou mi bude ještě chvíli dělat problém. A proč zrovna tuhle mašinu, jednoznačně u mně byla na prvním místě poloha rídítek. Valná většina supersportů má řídítka mírně dolů kdežto tato je má výše a vodorovně což je pro můj styl jízdy vyhovující, dále jsem preferoval čtyři válce v řadě čímž taky fazer disponuje a obsah 600 je dostatečný. Takže to byla vlastně skupina faktorů které rozhodly o koupi tohoto stroje. A ještě jeden faktor musím zmínit. Co urychlilo moje rozhodnutí? Byl to osud mého dlouholetého kamaráda který přišel s nápadem si pořídit pořádné motorky a i přes náš věk jsme začali o tomto bláznivém nápadu uvažovat. Jenomže musel i když se mu moc nechtělo do Prahy na složitou operaci břišní výdutě. Těšil se že až bude po operaci a rekonvalscenci tak prnví co udělá - koupí si Ducati. Osud mu tuto radost nedopřál a on na sále zemřel! V tu chvíli jsem si uvědomil že pokud si svá přání nezačneme plnit okamžitě, tak si je taky nemusíme splinit NIKDY! A bylo rozhodnuto, tak se všechno najednou začalo spojovat a ve finále to nabralo takových obrátek že od výběru po koupi a ustájení mi trvalo pouhý měsíc s vědomím že není na co čekat.

RudaG
RudaG napsal 21.08.18 v 20:01 10b.

Dobré rozhodnutí. Užívej.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 20.05.18 v 07:18 10b.

Nikdy nieje neskoro prajem veľa šťastných km

Kujavan2
Kujavan2 napsal 18.05.18 v 19:59 10b.

Krásně se to čte, když si člověk udělá po tolika letech radost Dovedu si představit tu radost
Hodně krásných km

mikoudelka
mikoudelka napsal 15.05.18 v 12:06 10b.

..pěkná mašinka...hodně radostných kilometrů s ní ti přeji...