Honda VFR 750 (1997)

Vlastník Kelfik
Vloženo 9.5.2018
Aktualizováno 9.5.2018

Rychlá sportovně cestovní slečna.

Yamaha FZS 600 Fazer: důvod neuveden

První dojmy - Výkon a spíše sportovní posed, jinak spolehlivost a odolnost.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti Saito, zadní nosič kufru Givi + kufr 46L, laděný výfuk, zásuvka na 12V.

Moto jsem kupoval po cca 8 letech co jsem už jezdil na moto, začínal jsem na Mustangu 50 a pokračoval na Jawu 350. Takže to byl můj první pořádný stroj a díky bohu za něj, konečně to byla NORMÁLNÍ motorka. Nic proti starým českým strojům, zkušenost dobra a naučení a začátek taky dobrý, ale jinak neměly snad žádnou výhodu, krom nízké ceny.

Ale teď už konečně k motorce. Co na ní oceňuji tak je servisní nenáročnost a spolehlivost, vždycky nastartovala, nikde mě nenechala a v krizové situaci její silné brzdy a stabilita mě párkrát zachránili. Líbí se mi i vzhled a projev motoru, který je dole cestovní a nahoře umí hodně zabrat cca od 8tis ot. jede jak z praku.
Na moto jsem asi polovinu doby strávil cestováním ve dvou a druhou polovinu času o samotě při troše sportování. Přijde mi, že moto je více do sportování než cestování a spíše pro jednoho než 2. Posed je docela skloněný vpřed a dost váhy spočívá na rukách, což ve vyšší rychlosti nevadí, ale pokud se více courám při rychlostech do 80kmh, už je to na rukách dost znát, ocenil bych vzpřímenější posed. Stejně tak spolujezdec docela dost zvedá těžiště-sedí vysoko a při pomalé jízdě už se špatně s motorkou manipuluje. Sedlo není dobře tvarované, při brzdění spolujezdec dost klouže na řidiče.
Co jsem měl možnost projet další motorky, tak nej posed byl na CBF600, tam je posed příjemnější a vzpřímenější, takový na pohodu a pohodlí, ale zase motor i brzdy jsou tam znatelně slabší.

Celkově se ale jedná o dobrou motorku a výběru nelitujui když má par mušek, ale to má každý stroj .

Další moto v budoucnu budu hledat nejspíše CBF1000, kvůli většímu pohodlí. A nebo VFR 800, kde je prý posed o něco příjemnější, více věcí tam spravili a hlavně ten motor V4 .

Mike70
Mike70 napsal 26.05.18 v 21:29 10b.

Je nádherná Určitě si ji nechej napořád, jinak budeš litovat