Honda CBR 125R (2007)

Vlastník Mrtyn
Vloženo 7.5.2018
Aktualizováno 7.5.2018

Malá, lehká a pěkná motorka z dobré rodiny, která do jízdy dává všechno, co může nabídnout.

První dojmy - Během první jízdy se mi motorka dostala pod kůži. Hned jak jsem se vrátil domů, sesedl jsem z motorky, podíval jsem se na ní a vzápětí jsem na ní sedl a jel se projet znovu. Zapůsobila na mě hned, jak jsem přidal plyn. Za druhou zatáčkou jsem už věděl, že jsem se rozhodl dobře.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji motorku všem, kteří si umí jízdu užít i bez toho, aniž by se blížili rychlosti zvuku.

HONDA CBR 125R

První motorka, a přesto že mám A2 řidičák, jsem se rozhodl pro CBR 125. Jasně, kdo by nešel do silnější, když může, ale jsem asi jeden z mála, pro kterého není výkon prioritou. Chtěl jsem motorku, co dobře vypadá, je spolehlivá a při troše trpělivosti i ekonomická. "Motorka se nevybírá podle spotřeby.." si by si většina lidí řekla ale, já mám dobrý pocit i z toho, že jezdím levně.

Měl jsem trošku strach z toho, že se mi bude blbě na motorce sedět. Určitě hodně lidem přijde motorka malá. Já měřím asi 172 cm, a když se při jízdě posunu dál od nádrže, sedí se mi výborně. Při výběru motorky jsem se soustředil na to, aby se mi s motorkou dobře manipulovalo a nerad vzpomínám na to, když jsem v autoškole nemohl dát Suzuki GS500 na hlavní stojan. Prostě tohle CBRo je pro mě aktuálně perfektní.

Motor má dost krátkou jedničku, což vzhledem k výkonu nelze asi moc vytýkat. Ale když potom přeřadím na dvojku, motorka vyrazí kupředu jak namydlená. Potom začíná krasojízda. Brzdy brzdí, světlo svítí, klakson troubí. Akorát mažu řetěz a dolívám benzín.

Samozřejmě jsou chvíle, kdy výkon chybí. Malá Honda ale dává všechno do toho, aby se nenechala zahanbit. Dovezla mě všude, kam jsem chtěl a není s ní žádný problém. Celkově jsem z ní nadšený a doufám že spolu zažijeme ještě spoustu srandy.