KTM 1190 Adventure (2015)

Vlastník akomano
Vloženo 3.5.2018
Aktualizováno 3.12.2019

Potřeboval jsem po Hornetovi nějakou víc cestovní motorku. Blastry, plexy, rovnejší posez. Kupuju na firmu, minulý rok jsem za kšeftem najel 10tis km za sezónu.
Navíc jsem chtěl něco "do terénu" - jednoduše advíka.

Motorka koupena od FrantaKTM (Jičín-Nové Město)

Triumph Tiger 800 XC: Bal jsem se zvuku, i přes to, že jsem 3hrnek chtěl zkusit, tak mě to k 2V tahalo víc
Honda CRF1000L Africa Twin: Horký kandidát, ale trochu mě znejistil seikos-ův komentář někde v diskuzi práva 1190 vs Africa s tím, že Afrika je mistr v průmernosti. (nic ve zlým). Ale hlavně mě nasral přístup dealera u nás... Domluvit nějakou zkušební jízdu byl problém, sliboval že

První dojmy - První dojmy byli dva: je to nějaký tuhý (při zatáčení - ve srovnáni s BMW R1200GS, které jsem na pár dnů měl půjčený) Druhý dojem byl z motoru - je to na mně hooodně silná mašina. Na to, že jsem chtěl něco na vyklidnení, tak jsem asi špatně vybral :D

Motorku bych doporučil pro - Pro vyježděné/zkušenější motorkáře. Sám ním nejsem, proto jsem se už vyválel (na kruháči, který jsem na Hornetovi jezdil "na kolinko")

Doplňky na motorce - Príplatková výbava, se kterou jsem moto koupil: vyhřívané gripy, Akrapovič a ergo sedlo (KTM PowerParts), silent bloky v klemech řidítek

Přikoupil jsem:
- padací rám (originál KTM)
- kryt pod motor Outback Motortec (bohužel nekompatibilní s centrálnim stojanem od KTM, vráceno). Objednáno origo KTM kryt.
- kryty/chrániče páček Barkbusters
- brašny SW-Motech Dakar
- mlhovky

Z Honda Hornet (2005) jsem chtěl presedlat na 2V a něco cestovanejšího (v listopadu mi na Hornetovi mrzli prsty a vyhřívané gripy to nezachránili) - tzn. blastry, plexy...

Taky jsem chtěl nějakého advíka - proto jsem dělal řidičák :D

Na výběr skrz mojí výšky byli:
- Triumph Tiger 800XC
- Honda CRF1000L Africa Twin
- a KTM 1190 Adventure
- starší BMW R1200GS
- BMW F800GS
Velké GS-o mělo jediný problém pro mne: šířka dolu u válců. Jezdilo se mi s tím skvěle, ale nevyjel bych s tím ze dvěrí "garáže", a bál jsem se jak by se s tím kličkovalo v kolonách (a že je projíždím často)

800-vka mi nesedla vůbec: Vysoká na mně, nebrzdí na silnici a výkon mě taky nějak neoslovil.

Na testovaní Triumpha ani nedošlo nakonec - takže jsem nad ním nezlomil hůl
Afrika - furt je tu možnost, že ještě na ní dojde - možná na novou...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 05.05.18 v 21:35 10b.