Kawasaki Z900 (2018)

Vlastník KLASEKml
Vloženo 30.4.2018
Aktualizováno 30.4.2018

Naprosto dokonala motorka, ktera svym zvhledem zaujme kazdeho. Jak jsem ji poprve uvidel, tak bylo jasne, ze ji musim mit.

Motorka koupena od DV - MOTO

Suzuki GSX-S750: Vyska sedla nad 800 mm a hnusna zadni vidlice.
Kawasaki Z 1000: Vyska sedla nad 800 mm.
BMW S 1000 R: Vyska sedla nad 800 mm a cena.
Triumph Street Triple: Vyska sedla.

První dojmy - Patrim mezi "spickove" jezdce. To znamena, ze jsem maly a tudiz dosahnu z motorky na zem jen spickama. I tady u Z900 je tomu tak. Tahle motorka by mela vazit 210 kg, takze je tezsi, nez me predchozi BMW F - 650. Ale manipulace a ovladatelnost je daleko lepsi a pocitove se zda Z900 lehci. Je to strasne hrava a vyborne ovladatelna motorka. Do zataceni jde uplne sama a velmi ochotne. To BMW jsem musel do zatacek trochu nutit.

Motorku bych doporučil pro - Tuhle motorku muzu doporucit vsem, kteri maji stejny problem jako ja dosahnout nohama na zem.

Doplňky na motorce - Hned pri koupi jsem si nechal namontovat vyssi vetrny stitek a krovku zadniho sedla. Jeste cekam na bocni padaky od RD - Moto, ktere mi prodejce dal k moto zdarma.

Zkusenosti zatim nemohu nijak prezentovat. Mam ji teprve 5 dni a moc jsem jeste nenajezdil. Zatim jen 518 km. Motorku zajizdim a bylo mi receno, ze ji muzu tocit maximalne do 5000 ot/min. Takze co tahle kraska dokaze za hranici 5000 jeste nevim. Az najedu 800 km, tak pry budu moct tocit vic. Takze pak se uvidi. Vsechno si teprve seda. Brzdy byly ze zacatku slabe, ale ted uz brzdi mnohem lepe. Az na zadni. Tu jsem pouzil jen 2x a mam pocit, ze tam vubec neni. Jeste si nesedla, takze ji budu muset vic pouzivat.
Je to hrava motorka, ktera se citi nejlepe v zatackach a ve meste s ni proklickujete jako na skutru. Na dlouhych, rychlych usecich uz je to horsi, Ac jsem maly, 159 cm a hned na prodejne jsem si nechal namontovat vyssi vetrny stitek, tak ten vitr a turbulence mi chcou nad 110 km/h utrhnout hlavu. Tohle jsem doposud neznal, takze nemuzu posoudit, jak jsou na tom jine, podobne motorky. Ale kdyz clovek zalehne, tak se to da.
Jestli se da se Z900 dobre cestovat? Tezko rict. Me osobne po cca 100 km boli zadek a uz pokukuji, kde zastavim a trochu se protahnu.
V nabidce od Givi jsou drzaky bocnich kufru a kufry. Takze kdo by chtel nejaky nekolika denni vylet, tak lze Z 900 doplnit o kufry a vyrazit nekam dal.

Tatom
Tatom napsal 05.07.19 v 09:01 10b.

Uvažuji o ní, tak čtu recenze majitelů . A někdo tady píše, že ten originál štítek je daleko lepší, jak ten dokoupenej. vyzkoušel si to bez toho dokoupenýho? Jinak máš to hezký

ctiradctirad
ctiradctirad napsal 27.12.18 v 17:57 9b.

Pekelně rychlý stroj. Nechceš napsat zhodnocení po sezóně 2018?

findejs1310
findejs1310 napsal 07.05.18 v 14:28

Ta je povedená .Na to se člověk asi dlouho vydrží dívat a co az si na to sedne

elton
elton napsal 07.05.18 v 12:33 10b.

Sneed
Sneed napsal 03.05.18 v 10:17 8b.

Nádherná mašina a parádní svezení. Takže ode mě trošku závisti (té pozitivní) a držím palec ať ti sedne pořád tě baví jako teď na začátku.