Honda VT 125 Shadow (2001)

Vlastník GhostRyder
Vloženo 26.4.2018
Aktualizováno 8.2.2019

Honda VT Shadow 125, moje první pořádná motorka

Yamaha XVS 125 DragStar: Nenaskytla se příležitost, Shadow se mi zamlouval víc, líbili se mi ty hluboký blatníky a široká řidítka
Yamaha XV 125 Virago: Moc malá na mou výšku :-)

První dojmy - První dojmy byly takové, že si snad ze mě dělá prodávající srandu jak byla veliká...to nemůže být 125😀 i zvuk mě docela překvapil. Co víc si v 17cti přát. :-)

Motorku bych doporučil pro - Jak pro začátečníky, tak i pro ty zkušenější, pro ty co mají rádi pohodlí a kochání se krajinou, ale hlavně pro vyznavače jízdy tohoto stylu 😎

Doplňky na motorce - Kožené brašny s rolkou, zadní nosič s opěrkou pro spolujezdce, třásně na řídítkách, vše od původního majitele. Mám v plánu koupit kožený pas na nádrž, padáky a mračítko na světlo, ale vše časem až budu mít víc peněz, samotná motorka mě dost vyšťavila😀
[7.2.2019 Edit] Kožený pás na nádrž z hověziny, kšilt předního světla.

Muj motorkářský sen se splnil. Po pionýrovi a simsonovi velká změna. Po téměř 3 letech jsem si konečně koupil chopper/cruiser s motorem do V. ( Kdo četl moji předchozí recenzi na pionýra, pochopí 🙂)

[Recenze]

Moto vlastním od 2.4 2018, ten den byla docela honička, ráno brzy vstávat, jet pro motorku a pak hned jet na koncert Metallicy. Druhý den z rána jsem Shadowa vytáhl z garáže a celýho jsem ho umyl, nechal uschnout a vyleštil chromy speciální pastou na chrom, teď jsem si sehnal i pastu na lak takže teď o víkendu motorku celou pořádně umyju a naleštím, taky je potřeba dotáhnout řetěz, časem budu muset koupit i brzdový destičky, ale sezónu doufám vydrží.
Mám najeto přesně 444km od koupě a jen jednou jsem ji tankoval, s moto jsem maximálně spokojený, když projíždím městem jen málokdo si ji neprohlédne:D, padla mi hned do ruky, nemohl jsem si vybrat lépe, styl chopper/cruiser jsem si oblíbil, takže nemusím zmiňovat že někdy v budoucnu moje další motorka bude právě tohoto stylu.
Když jsem motorku ukazoval známým nikdo mi nechtěl věřit že to je 125, většinou odhadovali 500-600,

[Zkušenosti]

Nemám toho sice tolik najeto ale podělím se o nějaké ty zkušenosti. Motorka táhne pěkně, ale jak pro koho, alespoň pro mě je výkon dostačují, i ve dvou jede pěkně, krásně drží stopu, jen menší nevýhoda je, že když se vjede trochu rychleji do zatáčky, má tendenci vynášet, ale je to o zvyku a nebát se to trochu víc naklopit. Pokud je potřeba svižnější jízda je potřeba to točit, ale důležité je si uvědomit ze je to 125

Časem přidám další zkušenosti.

[7.Únor 2019] - Motorka je již nějakou dobu zazimována a já marně vyhlížím jaro, doufám že se poštěstí jako loni, kdy jsem už v dubnu od její koupi brázdil silnice, přemýšlím jaký trip bych na moto letos podnikl, napadlo mě Chorvatsko, ale ještě uvidím. Na Hondě mám nové doplňky jako je mračítko na předním světle a kožený pás na nádrž, který jsem dostal pod stromeček. Před začátkem sezóny ji čeká velká údržba jako je výměna filtrů, oleje, brzdových destiček apod. Momentálně stojí Shadow naleštěný pod dekou na hlavním stojanu (domácí výroba bývalého majitele), který ho podpírá za rám a jsou aspoň odlehčená kola. Mezitím co je zima si sestavuju svůj moto outfit, který nebude zrovna nejlevnější ale co už, někdo rád fotbal, někdo zase hospodu, já mám za svůj koníček motorku a peněz investovaných kolem ní rozhodně nelituji. Brzy se zase ozvu a nebuďte blázni jako můj kamarád co jezdí na motorce celoročně.😁

JardaF68
JardaF68 napsal 30.04.18 v 19:49 8b.

Gratuluju - je fakt pěkná. Já vůbec ty Shadowky, v jakékoliv kubatuře, považuju za zlatý. Tak hodně kilometrů a hlavně bez nehody!

Kropikkk
Kropikkk napsal 27.04.18 v 20:49 10b.

At ti děla jen a jen radost gratuluji

GhostRyder
GhostRyder napsal 26.04.18 v 21:57

Díky moc za názor, to já určitě budu

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 26.04.18 v 21:47 10b.

pomalu ,ale jistě postupuj tak to má být. Styl jsi zvolil správnej ať ti vydrží. Koukej si ji co nejvíc užívat ať slouží do další vyšší kubatury .