Honda XL 125V Varadero (2004)

Vlastník Sima007
Vloženo 22.4.2018
Aktualizováno 22.4.2018

Tak asi jako každej motorkář mám svojí motorku ráda. Ale pořád je to jen stopětadvacka. :) Ale jede to, na to, že to je těžký a má to malej motor, dá to 90 v pohodě a dva lidi vto taky uveze (do kopce s 80kg chlape a s 60kg ženskou to dá těch 80)

První dojmy - První dojem? Vaaau! :D Vůbec to totiž na 125ccm nevypadá, na to, že je to těžký se to docela dobře ovládá (a to jsem ženská, který ustřelili kecky! :D )

Motorku bych doporučil pro - A) Začátečníci. Motorka naučí jezdit, je to sice jen 125ccm, ale chová se jako normální dospělá motorka, jen nemá sílu ujet pod zadkem při začátečnické chybě. B) Lidem vyšším, než 165cm, mít tuto motku a 160cm je makačka. Ale mě to baví! :D C) Lidem, kterým se líbví silný motorky, ale bojí se je řídit. Varadero vypadá jako 600ccm, ne jeden člověk na mě vylil oči, že to musí bejt silný a nechtěj mi věřit, že je to 125ccm. A podotýkám, že se najdou i motorkáři, kteří neví, co to je zač. :)

Doplňky na motorce - Zatim nemám, v plánu je padák, chrániče páček a větší plexi. Na to se připravte, to plexi v originale je prostě malý a to mám jen 160cm, nedovedu si představit jet na varanovi 90 s výškou 180cm.. to by mi asi urvalo hlavu. :D

Vzhled. Vypadá to na mnohem silnější, než to je. :) Bohužel najeto moc nemám, ale zatim se zdá, že drží, brzdy neohodnotim, se mnou dobře brzdí i fichtl. :D Ovladatelnost je vzhledem k síle a hmotnosti moto dobrá, rozhodně doporučuji pro začátečníky i ty 16 letý. :) dva nácti to uveze úplně v klidu, ve městě ovladatelný. Co se úložiště týče.. pořiďte si kufr. :D Obzvláště brejlatý lidi, pod sedlo ty brejle nedáte. :D, tak servis... těžko říct, zatim dělám jen klasiku (olej, filtry, brzdy) + co bylo potřeba (jelikož to dvoum majitelům ošklivě lehlo, tak svaření plastů, nová stupačka, nová plotna na kufr, čeká mě lak, musela jsem rovnat řídítka-jen povolení brejlí...), nová baterka. Poruchy? Zatim žádný. A doufám, že ani nebudou. :D mám s nim teprve 1000km, tak těžko říct. Od Varana rozhodně nečekejte žádnej super teren. Na svou třídu (A1) je to kolos. ale šotolinu dá. Město zvládá i s lehčím jezdcem (mám jen 160 cm a nějakých 56kg a zvládám, sice někdy s obtížema, ale dá se to, menší jzdci ať počítají s tím, že nesáhnou na zem oběma nohama, musím sedět na půl zadku a držet motku jednou nohou.) Cestování zatim nevím, jela jsem s tim nejvíc asi 200km, ale nebylo to utrpení. :)

scorpius1111
scorpius1111 napsal 30.04.18 v 07:49 10b.