Triumph Speed Triple R (2017)

Vlastník Lukamot
Vloženo 16.4.2018
Aktualizováno 7.10.2019

Říka se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a já přesto vstoupil

Motorka koupena od FIRMA:DK auto-moto (Praha 4-Hodkovičky)

BMW S 1000 R: víc mě to táhlo k triumphu

První dojmy - První dojmy z jízdy byly seznamovací a hlavně zajížděcí. Motorka do ruky určitě hned nepadla, bylo to zase něco úplně jiného, než jsem doposud jezdil, jiný posez, průběh motoru atd..

Motorku bych doporučil pro - Motorku ať si každý vybere dle svého gusta, já jsem si už vybral

Doplňky na motorce - Držák spz evotech, homologovaná koncovka SC Project, quickshifter triumph

Asi jako každý motorkář, tak i já jsem měl ten sen, že si jednou kopím novou motorku.
Tento sen jsem si splnil loňského roku v září, kdy jsem si domů přivezl nového speeda. Když novou, tak rovnou v erkové verzi
Speed se mi hodně líbí a proto, jsem se rozhodl pro jeho koupi. Po zkušenosti s modelem 2011 , jsem věděl, že nešlápnu vedle.
Motorka byla doma, hned druhý den jsem vyřídil vše potřebné a vyhlížel jsem víkend, který sliboval ideální počasí. Babí léto se loni celkem vydařilo, tak jsem mohl začít zajíždět.
Zvolil jsem mód road a šlo se na věc. Motor točit do předepsaných otáček, časté řazení, brždění a vše co k tomu patří. Motorku jsem zajížděl poctivě, přeci jenom mi bude nějakou chvíli sloužit a chci, aby bylo vše v naprostém pořádku. Počasí přálo a tak se mi podařilo speeda zajet snad během týdne.
Proběhl první servis a mohlo se začít pomalu zrychlovat Stihnul jsem najet dalších 300 km, poté už dorazil klasický podzim a motorka šla do garáže k zimnímu spánku.
Joo kupte si novou motorku na konci sezony Celou zimu se potom třesete, kdy už konečně zmizí to bíle svinstvo a že si letos celkem dalo načas .
Nejsem z těch nadšenců co to vytáhnou při prvních 10st, takže jsem si letos počkal o něco déle než obvykle.
Nyní máme společně najeto něco přes 2tis km a musím říct, že mě speed nezkutečně baví. O tříhrnku už toho bylo napsáno dost, líbí se mi lineární průběh motoru, prostě jede jak ve spodním spektru otáček, tak nahoře.
Motor má 5 různých jízdních módů, rain,road,sport,track a individuál. V dnešní době už to asi ani bez elektronických asistentů nejde, takže ABS, kontrola trakce jsou součástí.
Co se týče podvozku, tak naprostá pecka, sice trošku tužší, ale mě to vyhovuje. Spedd je ve verzi R osazen tím nejlepším, co se dá použít, komponenty od ohlinsu.
Podvozek krásně žehlí nerovnosti a průjezd zatáčkami je to co mi nejvíc baví. Stačí se na moto dobře hýbat a speed snad zatáčí sám, někdy si připadám, jako bych jel po kolejích.
Další kapitolou jsou brzdy, opět osazeno top komponenty, tudíž brembo spolešně s pumpou brembo vás opravdu nenechají ve štichu.
Zima byla dlouhá, takže jsem samožrejmě přemýšlel, jaké úpravy na moto udělat.
Jako první se objednával držák spz, protože ty plácačky, co se teď všude dávají je peklo Vybral jsem si držák od firmy evotech, kvalitní zpracování, vše potřebné v jednom balení, bez nutnosti dokoupení dalších věcí.
Další na řadě byly výfuky. Někomu se líbí dva pod zadkem já jsem zastáncem jednoho dole. Už kvůli váze a hlavně vzhledu, jsem zvolil karbonovou homologovanou koncovku od firmy SC Project. Opět kvalitní zpracování, váha snad kolem kila a po vyndání tlumící vložky krásný hluboký dunivý zvuk. Občas si při podřazení pěkně prdne
Poslední věc, kterou jsem pořídil byl quickshifter . Měl jsem tu čest na předchozí motorce, takže si člověk rychle zvykne a blbě odvyká. Pořídil jsem přímo originál triumph.S ním je to ježdění snad ještě víc zábavné, funguje opravdu dobře.
Časem možná ještě doplním o nějaké kryty motoru ,ale momentálně jsem naprosto spokojenej. Odstranil jsem zadní stupačky, vozit nikoho nebudu a bez nich to opravdu vypadá o dost lépe.
Se speedem se samozrejmě nejlíp cítím na klikatých okreskách Šumavy a Jižních Čech. Lítat 200 km/h umí každý že, ale o tom tahle motorka opravdu není.

marek2306
marek2306 napsal 12.04.19 v 20:12 10b.

já jsem na tom stejně.. super

mabino
mabino napsal 05.02.19 v 21:53 10b.

Krasna masina a pekny popis. Tiez by ma zaujimal ten quickshifter...funguje hore aj dole?

Honza-K
Honza-K napsal 13.01.19 v 23:04 10b.

Nádherná motorka a dobrá recenze. Jenom bych měl dotaz. Co stojí origo quickshifter Triump, vč.montáže?

zdalis
zdalis napsal 21.09.18 v 22:12

taky me obcas pekne zaprdi nic neprikryvej, takhle je to parada! fakt krasa a doufam ze sis to letos uzil

Smash
Smash napsal 04.09.18 v 13:20

Krásná motorka a fajn recenze