renocar_unor

Yamaha XJ 600 (1993)

Vlastník ceplik4
Vloženo 9.4.2018
Aktualizováno 9.4.2018

První silniční motorka. Docela se mi i líbí i přesto, že je hoodně stará.

První dojmy - Když jsem na ni jel poprvé. Bylo mi 17. Přišla mi hodně rychlá a pohodlná. Myslím, že pro začátečníka je to nejvhodnější motorka.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka nebo pro holku.

Chtěl jsem přejít na silnici, ale zase neutratit moc peněz. Potřeboval jsem jen nějaký křáp na kterém bych se naučil jezdit.
Po pár týdnech se objevili závady. Má to křivý rám, takže se to při rychlých průjezdech zatáčkou začalo vlnit a vyskakovala rychlost. Jinak byl motor v dobré kondici. Brzdy slabé. Při krizovém brždění šel zadek hned do smyku a předek nebrzdil skoro vůbec. Výfuk byl každou chvíli děravý.
Je to takový blbuvzdorný. Nezvedá se na zadní. Můžu přidat v náklonu plný plyn a nic se nestane. Je možná až moc hodná. Po týdnu už mi nestačil výkon. Nejede to ani 200.
Na cestování ideální. Je pohodlná a moc na řidiče nefouká, ale o to mi vůbec nejde.
Svým výkonem opravdu neohromý.
Přestalo mě bavit jezdit po dvou kolech a začal jsem se učit jezdit po zadním. Nešlo to jinak než přes spojku. Plynem vůbec na to je to moc slabé. Díky lineárnímu výkonu a velkému rozvoru to bylo docela snadné.

Už jsem ji prodal. Chtěl jsem litrovýho superbika.