renocar_unor

Honda NC 750X (2015)

Vlastník Czara
Vloženo 8.4.2018
Aktualizováno 8.4.2018

Přechod ze skutru na praktickou a pohodovou motorku.

Motorka koupena od biker.tvrdak

Honda VFR 1200X Crosstourer: Asi bych ho nevyužil
Suzuki DL 1000 V-Strom: Nebyl ve slušném stavu

První dojmy - Bál jsem se, aby mi nebyla malá a slabá, ale po prvním svezení jsem byl téměř rozhodnutý a po ostatních modelech jsem se přestal rozhlížet. Výkonu tak akorát, ovladatelnost super a posez nebude problém doladit. A pak ten automat - idylka!

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že radost musí udělat každému.

Doplňky na motorce - Snad vše - hlavní stojan, padáky, prodloužení blatníků, vyhřívaní Oxford, blastry, velké stavitelné plexi, 3x kufr, nadstavce zrcátek, 12V zásuvka, držák tlf. světla,.. už od prodejce.
Zatím jsem doplnil snížení stupaček SW-Motech, přibude zvýšení řídítek a přesití sedla.

Přemýšlel jsem, že zase začnu po 25ti letech jezdit. Začalo mi v Praze vadit nemožnost někde zaparkovat s autem a pak jsem i stále častěji tiše záviděl motorkářům, když jsem jim dělal v zápcách místo k projetí..
Nejdřív jsem se chtěl rozjezdit na skutru. To bylo ok. Tak doplnit papíry na plný A a začít vybírat vhodný stroj. To bylo asi nejhorší..
Takže objezdit motosalony, nastudovat na webech a samozřejmě pročíst diskuzní fóra.
Že to budu směřovat do cestovního endura bylo vhledem k mým dispozicím jasné. Původně jsem přemýšlel nad Varaderem, GS apod. Na druhou stranu nemám zase tak velké cestovatelské ambice. Nejvíc toho najezdím po Praze a okolí a do budoucna snad i krásách naší vlasti.
Takže když jsem se dozvěděl o moto s DCT, tak se rozhodování smrsklo na Hondu.
Vyhrálo NCčko. Praktická, pohodlná a dostatečně výkoná motorka, přesně pro mé potřeby.
Ten automat je pro mě super, to se nedá nic dělat.
Ale zároveň naprosto a plně chápu některé názory na fórech, že "klasická" motorka to není. Ano - jízda na silném stroji, řazení a vytáčení motoru podle své nálady a potřeb - o to může být někdo ochuzen. Taky ale nechápu některé ortodoxní a lehce "netoleratní" názory, kteří neberou, že každnému může vyhovovat něco jiného.
Naštěstí jsem se nenechal znechutit
Asi bych měl nejraději 2-3 stroje a jezdil na nich podle toho, kam a jak chci jet. To teď určitě nemůžu, ale třeba jednou...
Takže zatím absolutní spokojenost. Vím, do čeho jsem šel a proč.
Plusy:
Po městě a v zácpách je automat super, pohodlná, obratná, úsporná moto s úložným prostorem..
Mínusy:
Trošku více výkonu by bylo fajn, snad i větší nádrž. Maxiskutr mám teď tak nějak navíc, na tom už toho moc nenajezdím

T_G
T_G napsal 10.11.19 v 22:47 10b.

Zb.
Zb. napsal 03.06.18 v 22:28 10b.

Krásná recenze

holtík
holtík napsal 11.04.18 v 07:27 10b.

Honda je prostě Honda. Super volba. Jasných deset.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 09.04.18 v 06:46 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 08.04.18 v 23:06 10b.

Skvělá volba , hodně pohodových kilometrů kolama dolu 💯