Triumph Tiger 800 XC (2011)

Vlastník jarstr
Vloženo 8.4.2018
Aktualizováno 8.4.2018

Motorka pro příjemné silniční cestování včetně batůžku. Stavěna i pro výjezd na mírné polní cesty.

BMW F 800 GS: Výjimečnost - anglická značka zvítězila

První dojmy - Převažují pozitivní dojmy. Motorka je skvěle ovladatelná i ve dvou. Má výborné zrychlování, brzdy taky skvělé.

Motorku bych doporučil pro - Mohu doporučit všem, kteří rádi cestují, a to nejen po asfaltu.

Doplňky na motorce - Centrání stojan, vyhřívané gripy oxford, zvýšené plexi, přídavná světla, držáky bočních kufrů + top case včetně kufrů

Před koupí jsem měl jasno, Triumph Tiger 800 nebo BMW F800. Po prohlídce a odzkoušení obou zvítězil Triumph.
V porovnání s předchozí Yamahou TDM 850 je Triumph dravějším a také pohodlnějším strojem pro cestování i ve dvou. Také je znatelný 3 válec proti 2 válcům TDM. Jízda, motor, brzdy... vše je najednou výš.
Za loňský rok najeto cca 2000 km.
Motorka je při jízdě super, tahá bezvadně, brzdy výborně reagují. Pro mou jízdu ideální.
Ke konci roku jsem měl drobné problémy s nestabilitou a občasným ustřelováním. Po servisu předních tlumičů a výměně pneu je teď mnohem klidnější a lépe drží.
Jinak proveden kompletní servis (rozvody, seřízení ventilů, přetěsnění hlavy, zmíněný přední tlumiče, ložiska, brzdový systém , svíčky atd.) a hned je klid na duši.
Pro větší pohodu a komfort jsem dovybavil zadním top case (boční kufry jsem již měl od předchozího majitele), vyhřívanými rukojeťmi OXFORD a centrálním stojanem.
Nyní vše bez závad, pouze měním kapaliny a mažu řetěz.

Když to shrnu, motorka je pro mě a mou drahou polovičku plně dostačující jak pohodlím tak výkonem. Jsme s ní naprosto spokojeni.

Stayer
Stayer napsal 05.04.19 v 21:57

moc hezká

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.04.18 v 21:43 10b.

StB
StB napsal 08.04.18 v 20:08 10b.

Parádní kousek. Ať slouží