Suzuki GS 500E (1993)

Vlastník mikymarkbass
Vloženo 7.4.2018
Aktualizováno 20.4.2018

Moja zuzka. stará vrana no zato podctivý kus ocele

Kawasaki GPZ 500: GS mi prisla jednoduchsia a krajsia

První dojmy - oproti predoslej MZ 251 nižšia tažšia ale v celku pohodlná

Motorku bych doporučil pro - pre nenáročného cloveka nižšej postavy a pre cloveka co ma radsej podctivú robotu dvojvalca namiesto elektronických srandičiek co sa pchaju teraz do vsetkého.

Doplňky na motorce - niektoré este niesu na fotke: nové smerovky, padací rám, prečalunené sedadlo, chromové zrkadlá, Pre školské účely: Klapka vzduchu, termoizolačná páska, iridové sviečky a usmernovacie krídelka v karburátore

Svoju predošlu MZ-tu som predal. chcel som niečo spoľahlivejšie. po nejakom čase stravenom hladaním som v Bratislave našiel inzerát...s Pani som si placol na 1200Eur a podho domou.

moja prvá cesta bola praktivcky cez celé Slovensko na dialnici. nad 110Km už dosť fúka. ale jazda bola podstatné lepšia ako na MZ. do BA som po nu šiel koli prestavanému motoru do ktorého bolo dosť investované. postupom dní zoznamovania som si začal posúvať svoju hranicu a zaťial som našiel iba tú svoju. hranica Zuzky je este o kusok vyššie. zatial nabehaných cca 5000 km bez závady. okrem toho že trošku papá olej. asi 1 dc/1500km. aj ked som sa na začiatku trochu obaval 4t motorky tak v podstate je to na údržbu jednoduchšie ako 2t. dostupné manály, videá, diely a jedoduchosť motora značí že takmer všetko si človek spraví sám. uložný priestor prakticky neexstuje. brzdy mi prídu trochu tupé ale na moj štýl jazdy stačia. kedže som pohodový jazdec mi trochu reže uši ju vytáčať, predsta jeto r.v. 1993 ako ja. ale stále má čo povedať. podvozok hlavne v predu mäkký , ale aspon z toho tankodromu na slovenských cestách nebolia tak ruky. mám 178cm v pohode dostanem na zem oboma nohami. pri dlhsej jazde trochu bolia ruky a chrbát, predoslá majitelka tam dala nižšie riadidlá (neviem ako na tom jazdila lebo bola o hlavu nižšia ako ja) spotreba od 4,7 do 5,5 podla počasia a sposobu jazdy. väčšinu jazdím sám. obcas s priatelkou, tá si po predaji MZ trochu poplakala ale celkom rýchlo si zvykla na novú. kedze je sedadlo smyklavé tak pri brzdení sklzne na mna co je obcas nepríjemné. preto som upravil a prečalúnil sedadlo. teraz je to o hodne lepsie. motorka má nejaké estetické vady ale toto leto to nebudem riešiť. na dvore totiž stoji Trabant ktorý treba dať do pucu. v sekcií doplnky je spomenutá uprava motorky pre školské účely pre zníženie spotreby. výsledok bude známi asi o mesac.

takže doplňam tento článok o experiment úprav motora spomenutej vyššie. jednalo sa o aktívne chladeniemotora, tzv. X-wing v karburátoroch, termoizolačná páska a iridiové sviečky. stručné výsledky: motor má vyšší kruták aj pod 3000ot. sytič takmer nepoužívam. rýchly nábeh pracovnej teploty, spotreba iša dole. pred úpravou 4,8, teraz 4,2l/100km.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.04.18 v 01:09 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 07.04.18 v 15:22 10b.

V té červené jí to sluší.

biosák
biosák napsal 07.04.18 v 14:41 10b.

Pěkný pulitr