Honda NC 700X (2012)

Vlastník Bjorni
Vloženo 5.4.2018
Aktualizováno 5.4.2018

Prve kroky

Vloženo: 20.06.2018, Uskutečněno: 20.06.2018, Stav tachometru: 43200 km, Zhlédnuto: 35x

Takze som sa dostal k spisaniu mojich skusenosti s motorkou.

Naposledy som mal motorku niekedy v 2006 (priblizne) a to CZ250/471 - super motorka, ale bolo to uz davno.

Svagor (manzelkyn brat) si kupil Triumph Tiger 1050 asi pred 3 rokmi. To boli 3 roky, kedy mna presviecal, aby som si tiez nejaku kupil a mohli sme jazdit spolu. Konecne nastal cas, ked som sa odhodlal konecne po dlhom case vratit sa na 2 kolesa. Pri kupe padla volba na hondu NC700X - vraj je prakticka, pokojna, spolahliva a setrna.

Motorku som priniesol vo stvrtok 5.4.2018. V sobotu 7.4.2018 ma svagor vytiahol von (mal som pocit, ze z toho, ze mam novu motorku sa tesil viac ako ja) a spravili sme taky mali okruh (cca 80 km) . V nedelu som na nej isiel pozriet nasich - pochvalit sa s motorkou. Bolo to dalsich cca 25 km . Moje pocity boli ... uzasne. Motorka mi vyhovovala a nenutila ma prekonavat moje moznosti. Vzpriameny posed zarucuje, ze ma to nelaka do velkych rychlosti (a scasti aj ista davka respektu).

V pondelok (9.4.2018) vecer volala svagrina, ci ju zoberieme do nemocnice, svagor mal vraj nehodu (na motorke), bral ho vrtulnik. Boli sme ho pozriet a bol dost dlamany, mnoze vonkajsie a aj vnutorne zranenia. Bol v umelom spanku. V utorok (10.4.2018) rano o siedmej volali z nemocnice, ze svagor svoj boj prehral.

A to ma dost dostalo. Tak ako som bol z motorky nadseny bolo zrazu prec. Mal som pocity chodajake, ale urcite nie take, ze by som sa na nu este niekedy chcel vratit. Bol som dost zlomeny z toho. Rozhodol som sa, ze motorku predam. Manzelka sa zachovala asi inak ako je standardne spravanie manzelky a namiesto toho aby trvala na tom, ze motorku predam, tak trvala na tom, ze predat sa da aj neskor, nech dam tomu cas. Vraj ked nenajdem ani neskor odvahu, mozem ju predat kedykolvek, jedine co odo mna chcela, bol slub, ze vzdy budem jazdit opatrne - ziadne riskovanie.

Ale cas plynul a tyzdne ubiehali a ja som si dal 20 km koliesko po okoli. Potom 40 km a tak. Do dnesneho dna som najazdil asi 2 nadrze od tej nehody. Tato udalost ma ovplyvnila a to tak, ze vzdy ked sa mam ist vozit, mam dost velky strach. Ale v momente ako osedlam motorku a stlacim starter, strach sa rozplynie. Nasledne si uz len uzivam jazdu. Samozrejme, ze jazda je opatrna. Zatial sa snazim aby som nejazdil, ked je mokro. Dalej si nevsimam okolie a jazdim si svojim stylom, pomalou kochackou.

Takze takto som sa pomali a opatrne vratil ku dvom kolesam. Bol to asi ten najhorsi vstup na dve kolesa, aky len moze existovat, ale z motorky mam naozaj dobry pocit.Jazda je uplne plynula a krasna. Zistil som, ze po cca 330 km mi svietil uz len jeden dielik na nadrzi a do nadrze sa mi nezmestilo vtedy ani 11l. Takze spotreba cca na urovni 3,25l/100km. To je uzasne. A este ten vzpriameny posed je tiez super, lebo necitim ziadnu bolest chrbta, na ktoru ma niektory motorkari upozornovali a navyse ten posed dava prijemny pocit z jazdy aj pri nizsych rychlostiach.

Verim, ze moje dalsie jazdenie bude prijemne a bezpecne. Strach je tam stale (aspon pred jazdou), ale ten krasny pocit pri jazde... ten je super. Verim, ze moja NC700x mi bude aj nadalej prinasat radost a spolahlivo ma odvezie vsade kam budem chciet ist a nasledne ma spolahlivo privezie aj domov.

Naozaj je to motorka ako stvorena pre mna, len je mi luto toho mojho nastupu. Zelam vam aby ste nikdy nic podobne nezazili. A este dakujem aj mojej uzasnej manzelke, ktora sa zachovala tak, ako sa zachovala (a to pri tom odmieta kedykolvek v zivote sadnut na akukolvek motorku, ale mna v nicom neobmedzuje)