bmw_stratos_kveten

Ducati ST3 (2004)

Vlastník Normik
Vloženo 31.3.2018
Aktualizováno 26.2.2019

Charakterní všeumělka, sporťák převlečený za cesťáka :)

Motorka koupena od anděl

Ducati ST4 S: Model 2004 nebyl dostupný

První dojmy - Po prvním projetí převládlo nadšení z precizního řízení, pevnosti podvozku, chodu převodovky, stability v zatáčkách a přední brzdy. Motor byl pěkně slyšet od airboxu.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušené jezdce, kterým se líbí Ducati, za rozumné náklady na servis a chtějí použitelnost i na cestování. :)

Doplňky na motorce - Kufry, ukazatel řazení GiPro, laděné koncovky Ducati Performance.

K tomuto stroji (myslím tím typ ST) vedla celkem trnitá cesta. Po návratu k velkým motorkám a zakoupení VTR 1000 F mi bylo vyčteno, že se na tom nedá ve dvou cestovat. Zároveň mé srdce začalo tíhnout k dvouválcovým italkám, takže bylo rozhodnuto pro model ST.
Po prostudování pár zahraničních i místních testíků jsem si řekl, že by to nemusela být špatná volba. Na podzim jsem našel nabídku, která se neodmítá.

Po dovozu následovaly drobné opravy a nové gumy pro můj styl osvědčené Michelin Pilot Power 3. Po prvních jízdách jsem byl nadšený - vynikající ovladatelnost (pozor je to vyšší motorka, nejde úplně rychle překlápět), stabilita v zatáčkách i při brzdění , je to opravdu sporťák převlečený za cesťáka.

Velice se mi líbí přístrojovka s modrým podsvícením a červenou ručičkou otáčkoměru. Přední světlo je hezké a perfektně svítí. Nezapře se, že motorka má sportovní geny. Na ST-čko lze klidně přitlačit - pobídnout ke sportovní jízdě, nechá si celkem dost líbit. Vynikající přední brzda, zlaté Brembo, v té době špička. Zadní brzda citlivě doplňuje brzdný moment motoru :)

Plány:
Na léto mě ještě čeká instalace řídící jednotky a otevřeného filtru. Mělo to být další zlepšení, tak uvidíme. Ještě bych chtěl nainstalovat otevřený kryt spojky... ;)

Martas38
Martas38 napsal 08.01.19 v 16:52 10b.

Pěkná holka

Normik
Normik napsal 02.12.18 v 08:24

Jo díky, zatím si nestěžuju

boneshaker
boneshaker napsal 02.12.18 v 06:36 2b.

Ať slouží