Simson S 51 Enduro (1985)

Vlastník Krovak
Vloženo 24.3.2018
Aktualizováno 25.4.2020

Vloženo: 04.06.2020, Uskutečněno: 04.06.2020, Zhlédnuto: 46x

Před dvěma dny jsem si tu stěžoval na vynechávání zapalování. Po dopsání deníku jsem skočil na enduro, ujel cca 300 metrů, následovala velká škubatůra a už jsem to točil zpátky. Dojel jsem v režimu max. 4000ot/min, pak už to nejelo vůbec.

Můj prvotní tip byl povolené magneto. Po shození pravého deklu sedělo pevně na svém místě. Čili varianta dvě, tyristorové zapalování originál DDR r.v. 85. Musím teda říct, že povolovat výfuk kvůlivá každý prkotině, abych se dostal do pravého kaslíku, mě pěkně leze na nervy. Zlatej elektronik a skútr.

Zapiko jsem vyměnil za homemade minimalizovanou verzi, zbyla mi náhradní klasika podle schématu ze Simsonviglu. Je samozřejmě v plastové krabičce,jen jsem ji nějak zapomněl blejsknout. Po výměně zmizela i závada s chcípáním studeného a lehce ohřátého motoru na volnoběh. Překvapení, ale milé, z tohoto problému jsem spíš podezíral snímač otáček.

Takže další věc hotová, zas můžu chvíli jezdit, než se vysype zbytek starých dílů

Dodo1976 (0) napsal 20.08.2020 v 11:56

.....Musím teda říct, že povolovat výfuk kvůlivá každý prkotině, abych se dostal do pravého kaslíku, mě pěkně leze na nervy. Zlatej elektronik a skútr........
Tak proto je na tom pravém kaslíku prolis. Neměl jsem nikdy problém kaslík sundat bez povolování výfuku

• Dojezdil jsem

Po celých "úžasných" 840km je konec, finíto, kantáre, ende šlus. A japato? Japato protože se nám sešly dvě nectnosti. Šlendrián a lidská blbost. Tak popořadě. Simson začal poslední dobou naprosto nepravidelně zdechat

Typ: Oprava
    Vloženo: 25.09.2020
    Uskutečněno: 05.09.2020
  • Voltmetr - výměna (upgrade)

V poslední době jsem za jízdy pozoroval různé podivnosti na palubním voltmetru. Při rozsvícení brzdového světla padalo napětí až o 1,5V, za ustálené jízdy občas skokově skákalo až o 0,8V a podobné zhovadilosti. Vzhledem

Vloženo: 16.07.2020
    Uskutečněno: 16.07.2020
  • Enduro vložka (test) v pískovně

Pro začátek mám zřejmě viníka občasného dušení při řazení, nebo přechodu zavřený/otevřený plyn. Na 90% je to jehla přívodu benzínu v karbci, která sice dobře zavírá, ale občas se sekne při otevírání a benzínu tam jde je

Vloženo: 24.06.2020
    Uskutečněno: 23.06.2020