Simson S 51 Enduro (1985)

Vlastník Krovak
Vloženo 24.3.2018
Aktualizováno 25.4.2020

Deník motorky
Nalezeno 18 záznamů

• Dojezdil jsem

Po celých "úžasných" 840km je konec, finíto, kantáre, ende šlus. A japato? Japato protože se nám sešly dvě nectnosti. Šlendrián a lidská blbost. Tak popořadě. Simson začal poslední dobou naprosto nepravidelně zdechat

Vloženo: 25.09.2020
    Uskutečněno: 05.09.2020
  • Voltmetr - výměna (upgrade)

V poslední době jsem za jízdy pozoroval různé podivnosti na palubním voltmetru. Při rozsvícení brzdového světla padalo napětí až o 1,5V, za ustálené jízdy občas skokově skákalo až o 0,8V a podobné zhovadilosti. Vzhledem

Vloženo: 16.07.2020
    Uskutečněno: 16.07.2020
  • Enduro vložka (test) v pískovně

Pro začátek mám zřejmě viníka občasného dušení při řazení, nebo přechodu zavřený/otevřený plyn. Na 90% je to jehla přívodu benzínu v karbci, která sice dobře zavírá, ale občas se sekne při otevírání a benzínu tam jde je

Vloženo: 24.06.2020
    Uskutečněno: 23.06.2020
  • Zadní brzda

Dožrala mě konečně naprosto nefunkční zadní brzda. Shodil jsem kolo a čekal, co za zradu na mě vypadne. Nevypadlo nic, ani brzdový prach, jelikož byl nalepen na paknách v naprosto dokonalé, lesklé a tudíž evidentně kluzk

Vloženo: 24.06.2020
    Uskutečněno: 06.06.2020
  • Zapalování

Před dvěma dny jsem si tu stěžoval na vynechávání zapalování. Po dopsání deníku jsem skočil na enduro, ujel cca 300 metrů, následovala velká škubatůra a už jsem to točil zpátky. Dojel jsem v režimu max. 4000ot/min, pak u

Vloženo: 04.06.2020
    Uskutečněno: 04.06.2020
  • Kontrola válce, seřízení

Tenhle Simson není rád na světě. On tu prostě nechce být, nechce jezdit, stýská se mu po šrotišti a pospíchá do dederónského nebe. Jinak si neumím vysvětlit tu kumulaci stupidních závad a problémů. Vezmu to popořadě,

Vloženo: 02.06.2020
    Uskutečněno: 02.06.2020
  • Výměna pružin, spojky

V mezidobí než dorazil nový kroužek jsem stihl ještě vyměnit přední pružiny za zesílenou 1.4mm verzi. Konečně se vidle tolik nepotápí a nemlátí o dorazy. U spojky jsem řešil dilema. Údajně měla být v motoru nová, včet

Vloženo: 27.05.2020
    Uskutečněno: 27.05.2020
  • Já to přidřel...

Po 420km jsem kontrolně rozhodil motor a málem mě vezli. Ta svině německá se lízla nad výfukovým kanálem. Detailní kontrola ukázala prakticky nulové poškození válce (díky bohu, pořizovačka 309 euro), píst už to odnesl po

Vloženo: 25.05.2020
    Uskutečněno: 22.05.2020
  • Den D

Dnešek bude zábavný, budu hledat jiskru v kupě drátů. Krom toho se mi včera večer tak rozleželo v hlavě, že spínačku jsem zapojoval podle 6V schématu, nicméně my 6V instalaci nemáme a origo regulátor už vůbec ne. Čili js

Vloženo: 25.04.2020
    Uskutečněno: 25.04.2020
  • Instalace motoru

Stalo se nestalo, že transport motoru byl svěřen České poště. Což se později ukázalo jako fatální chyba. Motor byl tomuto ústavu svěřen v úterý. V pátek stále nic, z čehož jsem usoudil, že holt počká do příštího týdne. J

Vloženo: 25.04.2020
    Uskutečněno: 24.04.2020
  • Elektrika III.

Občas už toho fichtla začínám mít plné zuby. To mě potkává pravidelně po cca 20 hodinách v garáži během tří dnů. Ono to prostě nemůže jít bezproblémově, to je past vedle pasti, ty p... V sobotu jsem třeba strávil dvě

Vloženo: 14.04.2020
    Uskutečněno: 14.04.2020
  • Budík, elektro pokračování

Já na tom dělám, já na tom makám, už na tom dělám třetí (tý)den a ono ne a ne a ne... Přátelé, kamarádi. Ono to možná vypadá, že dělám úplné ho..o, nicméně není tomu tak. Dle toho, jak se Číňan vyspí a pošle součástky,

Vloženo: 10.04.2020
    Uskutečněno: 10.04.2020
  • Kartery, elektrika, ovladače...

Před T-14 dny jsem usoudil, že 20 měsíční pauza v regeneraci endura je dostatečně dlouhá na to, aby si zvyklo na na svůj nový vzhled a jal jsem se pokračovat. Jacek (pro méně zkušené, jackmotor.pl) dostal mou krásnou žád

Vloženo: 22.03.2020
    Uskutečněno: 22.03.2020
  • Blinkry

Když nepočítám rozborku a záchranu pračky, nebylo o sobotě moc co dělat. Vedro jak v pr...i, takže jsem se zašil do garáže a šmotil blinkry. Originál žárovky díky oxidaci kovových částí mi po zkušenostech se skútrem nepř

Vloženo: 30.07.2018
    Uskutečněno: 28.07.2018
  • Lak - dokončení

Tak v neděli byl konečně dolakován přední blatník a nádrž, přidělali jsme si tak 3 dny práce navíc. Díky opravám bylo nakonec na nalakování pěti kousků zapotřebí půl litru metalízy, silný vítr taky moc nepomáhal. Nicméně

Vloženo: 24.07.2018
    Uskutečněno: 22.07.2018
  • Bačkory a lak

V týdnu dorazily s hromadou dalších dílů nové bačkory, takže jsem je svou desetiprstou obouvačkou hnedle nazul. Je to takové veselejší, když už se s tím dá popojíždět a ne to tahat v náruči jak malé děcko. Nicméně, kv

Vloženo: 20.07.2018
    Uskutečněno: 20.07.2018
  • Kolo č.2

Dnes bylo pokračování včerejší práce, druhé kolo je hotové. Proběhlo i centrování jednoho z kol, druhé zatím nemá ložiska, tak holt musí počkat.

Vloženo: 25.03.2018
    Uskutečněno: 25.03.2018
  • Kola

Proběhla renovace jednoho z dovezených humusáckých ráfků, nový výplet kola, úprava zadních tlumičů, vyčištění jejich přestavovacích matek a pár daších blbostí.

Vloženo: 24.03.2018
    Uskutečněno: 24.03.2018