Suzuki DR 650 SE (1996)

Vloženo 17.3.2018
Aktualizováno 7.5.2021

Oprava blinkru + STK

Vloženo: 17.05.2018, Uskutečněno: 14.05.2018, Zhlédnuto: 27x

Dnes jsem byl na druhé STK, co motorku vlastním. Před STK jsem musel vyřešit problém s věčně nefungujícím levným zadním blinkrem. Počáteční příčina vypadala na utržený kontakt v samotném blinkru, který mi táta připájel a zdálo se, že vše bude v pořádku. V pořádku to však nebylo, blinkr fungoval, jak se mu chtělo, a protože se blížil termín STK, musel jsem problém nějak vyřešit i s ohledem na samotné bezpečí při odbočování.
Problém spočíval v tom, že když se pohnulo s drátem od blinkru třeba jenom o jeden milimetr, blinkr přestal fungovat. Bratr tento problém nakonec vyřešil tak, že v konektoru zašťoural šroubovákem, čímž roztáhl packy v připojení k blinkru k motorce a nyní vše, zdá se, funguje bez problémů.

Samotná STK pak proběhla bez sebemenšího problému. Motorka svítí, bliká a troubí, štítky byly nafoceny a nic jiného techniky v šumperské stanici STK nezajímalo.

Když si občas čtu, jaké problémy technici na jiných STK dělají, a to především s motorkami mladších dat výroby, jsem rád, že v Šumperku tyto problémy nemám. Napadá mě totiž hned několik důvodů, proč by moje DRko projít nemělo, příkladem nehomologovaná brašna přidělaná samo-domo na blatníku + neorigo výfuk, taktéž bez homologace nebo třeba špatný rychlostní index u pneumatik, ale to už jsou poměrně velké detaily. O slepovaných blinkrech nemluvě.

• Bolístky stáří

25 let stáří se někde musí projevit. Na DR to jsou nejenom následky menších či větších pádů, tedy všelicos poškrábané, něco také ohnuté, něco zalepené. Je to ale také třeba povrchová koroze na rámu nebo svařený ráfek :-

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.04.2021