Honda CRF1000L Africa Twin (2016)

Vlastník Royal
Vloženo 15.3.2018
Aktualizováno 1.8.2023

Ten zvuk! Jako kdyz sedlate cistokrevne enduro. Na miste uz je vaha poznat, ale jakmile to rozjedu, tak je dost obratna i v terenu.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I) - Moje druha motorka od Tass a naprosta spokojenost, motka ve vybornem stavu a za dobrou cenu

BMW R 1200 GS: Cena, vaha

První dojmy - Dospela motorka, tuknu do plynu a jsem na 160km/h, supr zatah odspodu, stabilna a teziste nizko. Nadherny syty zvuk i s tovarnym vyfukem, zadny akrapovic neni potreba, mozna kvuli vzhledu a vaze. Vyborna vyska podvozku, konecne muzu do kamenolomu i na tezsi prujezdy.

Motorku bych doporučil pro - Cestovatel, kdo kazdy den sedi na motorce a jezdi delsi trasy vcetne terenu

Doplňky na motorce - kourove plexi, nadstavec na plexi. vyhrivane rukojeti, padaky, touratech snizene sedlo, swmotech stupacky, ochrana retezu, spodni plotna na ochranu motora, kufry

Vybiral jsem mezi bmw 1200gs a Africou, nakonec zvitezila cena kde za cenu 2011-2012 bmw jsem dostal 2016 model, s dolozenou komplet historii a najezdem, s perfektni vybavou. Najeto zatim 1000 km, v desti, na studenych silnicich a teren (i tezsi). Oproti me stare motorce (bmw f650gs) se citim lepe co se tyce komfortu, pozice je lepsi, take ochrana proti vetru. Spotreba zatim 5,1 a to taham docela. Ted zjistuji jaka je ve meste, prece jenom je vetsi nez moje puvodni, tak z kolon, kde jsem se na stare motorce propletal v pohode, mam ted respekt. Ale to myslim, ze je jenom o tom, jak ji dostanu do rukou.

Sedlo jsem vymenil za touratech komfort je opravdu lepsi, ale slo mi hlavne o vysku (mam 175 cm a nohy jako koly - trpajslik), ted je to v poradku, sedlo je na posed tvrdsi ale dal jsem na nem 500 km v zatahu a naprosto v klidu.

Pak a co me sere. ale je to resitelne jsou stupacky a pak radici paka a paka zadni brzdy. Nevim kde soudruzi udelali chybu, ale je to jak pro miminko, strasne malinke. Stupacky v terenu uplne nepouzitelne. Nastesti predchozi majitel pridal swmotech stupacky, ktere to vyresili, s tema to uz bez problemu jde.

Update po 10 000 km
Motorka naprosto bezproblemova, jezdim kazdy den prace 80 km, vikendy de;si streky, i ve dvou, porad se usmivam, ten zatah a zvuk parada. Mimo cesty jenom polnacky, setrim si ji. Asi vymenim pneu, pirelky mi neprijdou stabilni, obzvlast na mokrem asfaltu.

Update po 30 000 km
Tento rok jsem s ni dal 30K km a bez problemu. Menil jsem akorat desticky a pneu, ktere furt hledam, prozatim mam mitasky mt07. Vim ze na jare budu muset menit retezovku a take mi dosla svolavacka od hondy, ze pry se na mem rocniku muze uvolnit perko od hlavneho stojanu, takze mi ho vymeni na pockani (no radost). Motka jede naprosto bez problemu, jsem spokojenej, zadna rez nikde jak popisuje spousta lidi.

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 25.12.18 v 21:35 10b.

Čadil
Čadil napsal 01.07.18 v 16:17 10b.

AfricaTwinL2
AfricaTwinL2 napsal 26.04.18 v 10:52

černá byla taky v hledáčku ale nebyly .. ať dělá jen radost!

swatcz
swatcz napsal 31.03.18 v 18:59

hezká

Medy16
Medy16 napsal 25.03.18 v 13:08 10b.

Nádhera, v černé je neskutečná