Aprilia Tuono 1000 R Factory (2008)

Vlastník majklbubli
Vloženo 10.3.2018
Aktualizováno 22.5.2018

Co říct. Prostě Tuňák Faktorka. Kouše, kope, tahá, tahá a zas tahá. Kladivo jak má být.

Motorka koupena od motoman (Brno-Brno Město) - Velice ochotný personál. Nemůžu říct půl slova. Prostě bez chybičky.

Yamaha FZ1 N: Pěkný stroj, výkonný, ale nedařilo se sehnat v inzerci rozumný kus. Nic proti, ale oproti Faktorce tuctovka.
Honda CB 1000F: Krajní varianta, ten stroj se mi nelíbil.
Kawasaki Z 1000: Předtím jsem měl Z750, téměř totožný design.

První dojmy - Předtím jsem jezdil Kawasaki Z750, která rozhodně není špatná. Jak silou, tak ovladatelností. Ale toto ? Stímto se to nedá srovnat. První pocity, motorka tahá neskutečně. Ovladatelnost oproti Z750 nesrovnatelná, až je mi to zatím i nepříjemný. Byl jsem zvyklej se do náklonu víc opřít. Tady se to klopí ze strany na stranu úplně samo.

Motorku bych doporučil pro - Člověk to musí mít v hlavě vpořádku, ale jako první stroj určitě nedoporučuji.

Doplňky na motorce - Koncovky RP.

0Jak zmiňoval, předtím jsem jezdil Kawu Z750, měl jsem ji jednu sezónu a chtěl jsem prostě zkusit něco silnějšího. SS mi byl rozmluven, navíc se nedal sehnat rozumný v rozpočtu. Dlouho jsem nevěděl do čeho jít. Chtěl jsem buď litrový supersport nebo nějakýho slinýho naháče. Moc toho za sezónu nenajedu, takže bych zkousl i něco méně pohodlného. Jenže prostě nebylo nic co by mě chytlo za srdce. V2 jsem jezdil s SV650. Vadily mi komprese motoru a blokace zadního kola. To je u této motorky vyřešeno antihopingovou spojkou, takže naprosto vklidu. V hledáčku byla FZ1n, CB1000, chvíli jsem váhal nad MT10, dále nový Z900, ale na ni už chybělo v rozpočtu až až. Navíc, těžko říct, jak by mě Z900 uspokojil z Z750, no těžko říct. No a při nekonečném projíždění inzercí jsem narazil na toto tuono. Prvně jsem si říkal, zda to není překlep, protože bajk z roku 2008 a najeto jen 2400km ? To je nějaká blbost. Nicméně prodejnu Motoman mám za rohem a neměl sem co ten den dělat tak jsem se na to vyrazil mrknout. No, a co se nestalo, cena teda rapidně vyšší oproti klasickým tuňákům nemluvě, ale stav opravdu odpovídal, motorka si dovezl první majitel z DE a jako novou přihlásil v ČR. Ten ji vlastnil osm let a najel sotva 1500km. Jistý velice bohatý pán z Brna, jeho jméno je známé takže to je realita, má prý X motorek, takže nájezd odpovídá tomu, že to nestíhá objezdit všecko. Nadšený jsem se vrátil domů si o Tuono 1000R factory něco nastudovat. Druhý den jsem se vrátil a za pomocí kamaráda jsem složil zálohu a šel se svézt, domluvil jsem si ještě z hodiny na hodinu pána ke kterému jezdím na servis, aby se mi na to přijel podívat zda ten nájezd fakt není nějaká blbost. Ten to však potvrdil, že je to stav nového stroje. Takže jsem se svezl a motorku ještě ten den si faktorku odvezl domů. K motorce jsem dostal ještě pro potvrzení pneu co se dávali z výroby, originální výfuky. Na foto jsou originální, kvůli stk, ale jakmile vyřidím tak dám zpátky laděné výfuky. K motu jsou laděné koncovky od RP tuning. Jsem zvědavý na zvuk po vyjmutí tlumících vložek, to bude pěkný peklo :) Na moto jsem zatím najel pár km, ale co můžu říct, motorka není určitě do města, při pomalé jízdě po městě a v kolonách je ucukaná a nervozní, ale za městem ji bude blaze. Motorka je dost tvrdá, nevím zda to je nastavením předchozího majitele, nebo ze série, ale v servisu se chci domluvit, aby mi to zkusili nastavit dle mé váhy a stylu jízdy. Brzdy, ty jsou ostré jak břitva.

EDIT po 1000km.

Spotřeba 7,5l/100km.
Antihop. spojka boží.
Nové pneu Battlax S21 super.
Rychlost do 50km/h hrůza. Ucukaná jak prase.
Stále se s Tuňákem sehrávám.

banda1250
banda1250 napsal 17.03.18 v 19:47 10b.

Máš to pěkný,mooooc

Maxim
Maxim napsal 17.03.18 v 09:45

Ahoj, na kolik Tě přišla. Naposledy jsem ji viděl v inzerci za 200 a hodně vážně nad ni uvažoval. Ať slouží, očividně to je raritní kousek a stav👍

Hříbek
Hříbek napsal 16.03.18 v 20:19 10b.

Fantastickej tuňák at dela radost