BMW F 800 GS (2011)

Vlastník Vlnič
Vloženo 7.3.2018
Aktualizováno 12.2.2021

Zcela neplánovaně jsem dospěl k Baworákovi . Hodně náhodná koupě, projížděl jsem si inzerci koukal po všem možným až jsem rozkliknul nabídku F800GS.
Takže by se dalo říct, že člověk z nudy čumí do netu a koupí motorku

První dojmy - Motorka byla ve Varnsdorfu, tak jsem sedl doma na své TA700 a jel se na ni mrknout. Společně s kámošem. Dva vidí víc. Na živo bylo těžký mu odolat. Svezl jsem se na tom a ten motor mě prostě bavil. Odjel jsem s tím, že si to ještě nechám projít hlavou a zavolám. Celou cestu domů jsem si říkal, Ty vole chceš dál jezdit takhle?? (myšleno na TA700) nebo přesedneš? Přestaň myslet na prachy, že to je drahý, co všechno negativního (ale i pozitivního sis o tom přečet) a odpověz si. Líbilo by se Ti sedět prdelí na tý vrtuli? Mít jí v garáži? Úplně upřímně jsem si musel přiznat, že moc.

Rozhodně se nedá říct, že by to byla moje vysněná motorka. Líbil se mi vždycky, to jo, ale odrazovala mě trochu pověst ne úplně spolehlivého stroje (první ročníky) a byl dražší než bych potřeboval
Jenže jsem chtěl motorku, aby to bylo aspoň trochu enduro, aby to mělo nejlíp 2 válce, aby to trochu jelo, navážilo 300 kilo s bagáží, nestálo to raketu a ten výběr se vám prostě hodně zúží. Takže jsem v srpnu 2017 nakonec koupil motorku od týpka co si ji koupil novou v 2B moto v Trutnově s kompletní dokumentací s najetými 4600 km na tacho od r.2012. Trochu neuvěřitelný, ale myslím, že se dá říct, že to tak je. Ročníkově ne, ale jinak nová motorka.
Takže jsem na to hned po koupi navěšel, co jsem potřeboval, protože motorka měla jen šustplech pod motorem a hlavní stojan. (ono jenom, díky za to)
Je na ni WRS tourist plégo, Acerbis bastry, RD moto padáky, nosiče na tři kufry.
Má to origo vyhřívaný hefty, led blikny a ABS to je z výbavy asi vše.
Odjezdil jsem na tom podzim. Najeto zatím málo na hodnocení cca 2,5 tis km, byl jsem se podívat v Polsku - Osvětim a na Duklu, bylo to moc příjemný poznávání nové motorky.
Trochu jsem si zvykal na 21 kolo, ale až když na něj začnu tlačit a chci jet trochu rychle v nějakých zatočených úsecích, pak to chce trochu se tomu věnovat.
Baví mě ten motor, ta motorka jede jakoby sama hrozně zlehka a hrozně radostně vyráží kupředu, dá se za něj tahat, ale nechá si líbit i loudavou jízdu na vyšší kvalt.
Měl jsem trochu strach ze sedla, že to bude lavice, ale na to jak se tváří stroze je to úplně ok i po celým dni.
Spotřeba je fakt nízká, žere to hovno, asi 4 litry.
Co víc?
Doplním časem

Dlouho jsem tady nic nenapsal, tak jen trochu informací.
přední vidlice od letoška funguje s progresivníma pružinama Wilbers a konečně jsem s tou vidlí spokojenej, série je příliš měkká.
Plechovej zvuk šicího stroje jsem odstranil pomocí kamaráda, kterej se jmenuje Leo Vince, což je výrazná změna. Bez DB killera je to opravdu pěknej, hutnej takovej, plnej zvuk.
A poslední vylepšení jsou zalamovací páčky od Rutan, který jsem si pořídil po absolvování Gasovy enduro školy, kdy jsem to dle Gase párkrát kontrolovaně odložil
S motorkou jsem celkově spokojenej a po všech popsaných úpravách, absolvování enduro školy a letošního Rumunska a Banátu, včetně šotolin a trochy bláta cestou na Rovensko, se mi měnit za jinou nechce.
Momentálně jezdím na pneu Shinko Trail Master 705 a kromě mokrý trávy a sněhu už jsem zkusil všechny druhy povrchů. Ty gumy mě zatím mile překvapily. Nájezd na zadní očekávám tak 9-10 tis. Teď mají 6,5 tis.

GS jsem prodal v říjnu 2020 týpkovi do Prahy, který se po zkušební jízdě tvářil nadšeně. Stejně jako já na začátku. Snad mu nadšení vydrží co nejdéle a bude spokojen.
No a já bych se měl v dubnu stát majitelem funglovky s třemi ladičkami ve znaku

BoBo1
BoBo1 napsal 08.11.20 v 14:11 10b.

Moc dobrá. Ten motor znám. Hezký pojezdeni... BoBo

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 17.08.19 v 20:18 10b.

pekna

meridian
meridian napsal 30.10.18 v 18:20 10b.

Taky parádní, ten origo zvuk je fakticky nic moc, otevřený laďák to napraví.

SJ90
SJ90 napsal 11.03.18 v 22:04 10b.

Volba určitě né špatná , to storvnání by určitě nebylo pro mohé od věci!
Ať dobře slouží a roztahuje úsměv od ucha k uchu

Pavel888
Pavel888 napsal 11.03.18 v 07:26 10b.

at se daří