Saroléa 32U (1932)

Vlastník sardel
Vloženo 5.3.2018
Aktualizováno 9.3.2018

Dvoutaktní "Koťátko". Patrně jediný dvoutakt Saroléa v ČR!

První dojmy - Český kutil je sice uznávaný pojem, ale kam se hrabe na belgického! O seriosnosti prodejce nemluvě. Z motoru vyzobal všechny zachovalé díly a nahradil je opotřebovaným šuntem - a některé pro jistotu nedal vůbec. Podle "legendy" stroj dojezdil před 40 roky, byl odstaven do stodoly a zapomenut. Jak mohl fungovat bez pístních kroužků, stromečku v převodovce nebo spojkových pér, toť jest mi poněkud záhadou.

Motorku bych doporučil pro - moji ženu. :-)

Doplňky na motorce - jsou momentálně spíš odinstalované. Ovšem určitě budou. Třeba elegantní proutěný koš na nosič.

Historie dvoutaktních Saroléa v Československu je poněkud tajemná. V krizových třicátých letech s téměř 100% dovozovým clem bylo skoro nemožné prodat zde malý dvoutakt. Není mi známo, zda byl do RČs dovezen nějaký dvoutakt Saroléa. Nejsou žádné dokumenty, fotografie... Na druhou stranu, v Motor Revue vyšel článek popisující mj. Saro dvoutakty a mám ceník pro rok 1934, kde jsou uvedeny modely U a UL. Jestliže gen. zástupce Formánek po dva roky nabízel dvoutakty, předpokládám, že něco prodat musel.

Z tohoto důvodu jsem se mnoho let snažil dostat dvoutaktní Saroléa do ČR. Také pro porovnání s čsl. dvoutakty. A nyní je konečně v Praze - po 86 letech! Koupeno v Belgii, v únoru 2018. Výrobní číslo 1564 naznačuje, že by se mělo jednat o v pořadí 64 vyrobenou dvoutaktní Saroléa. Koťátko bude sedlat má choť, už si pořídila nové stylové motocyklové botky.

Pupi04
Pupi04 napsal 12.03.18 v 21:43 10b.

Parádní samohyb

68732
68732 napsal 12.03.18 v 18:23 10b.

echtveteran za 20 bodů

JollyJoker
JollyJoker napsal 12.03.18 v 14:10 10b.

Až se dá do pucu,bude to na 12bodů