Yamaha Tracer 7 / 700 (2017)

Vlastník faborsky
Vloženo 5.3.2018
Aktualizováno 5.3.2018

Univerzální, cenově dostupná, spolehlivá motorka s dostatečným výkonem. Tohle se Yamaze povedlo.

První dojmy - Velmi lehce se to ovládá. Přišlo mi ale, že na výšku sedla 830 mm to není příliš vysoká motorka (měřím 193 cm). Líbí se mi zátah motoru.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo chce univerzální stroj, občas cestovat i na delší vzdálenost. Asi nějak extrémně u toho nešílet na silnici, ale spíš si užívat pěkný zatah motoru, jeho životnost, spolehlivost stroje a nízkou spotřebu. Někoho kdo ocení, že i takto zaměřená motorka může být lehká.

Doplňky na motorce - Padací rámy Yamaha, protektory motoru Yamaha, držáky kufrů a boční tašky Yamaha 20L

Pracuji teď pro kamaráda na Kanárských ostrovech, u kterého se mohu mimojiné starat o motorky. Jedna z nich, ke které mám přístup a mohu ji sledovat v čase na 10, 20, 30, 40 a dále tisícíh kilometrech je Yamaha Tracer 700.

Sám už mám na motorce najeto asi 2000 km a je to teda vážně úžasnej stroj. Ta dvouválcová 700ka je fakt úžasnej motor. Motorka je dospělá, pohodlná ale současně lehká (196 kg pohotovostní hmotnost) a to se hodí. Motoru výkon ve většině režimů nechybí, stejně jako slušné jsou brzdy. O motorce točím videa, tak se můžete podívat.

Zde jsou první jízdní dojmy:

Tady potom upřímné shrnutí spolehlivosti, spotřeby a náklady na údržbu po prvních 14000 km:

Doufám, že vám to pomůže při případném rozhodování. Na motorce jsou namontovány padací rámy Yamaha a taky držáky + boční tašky Yamaha. Se vším plná spokojenost. Podám report, jakmile motorka půjde na třetí servis ve 20 000 km.

Rovněž dodám více fotek. Díky!

Mahejl
Mahejl napsal 09.08.19 v 07:43 10b.

Sleduju Tvoje video na YT. Jen tak dál Tuhle mašinu jsem pořídil a naprostá spokojenost.

LHruska
LHruska napsal 10.03.18 v 08:17 10b.

Pěkná recenze, výhledově přemýšlím, že bych přesedlal z TDM850 3VD na Tracera 700. Zatím váhám, protože se mi Tracer 700 zdá od pohledu menší než TDM. Mám obavy abych se na Tracera poskládal (měřím 193cm) a ještě aby za mnou zbylo dost pohodlné místo pro manželku. I motor má Tracer papírově o něco slabší, ale zase má + v nižší váze. Od Tracera bych čekal, že bude proti TDM o něco obratnější v zatáčkách. Už se těším na další video, jsem zvědavý jak to bude dál se spolehlivostí tohoto stroje.

pernik92
pernik92 napsal 08.03.18 v 12:06 10b.

Vypadá parádně
Zdá se jako nenáročný pracant pro dojíždění do práce, víkendovou zábavu ale i pro cestování.
Díky za tvé video

Mufiozo
Mufiozo napsal 08.03.18 v 10:49 9b.

Tam jde dobře vidět, kolik ta motorka stojí. 130000,- je její cena, ale poptávka ji vyžene na 230000,- a to nemá ani USD vidlici.

Gapyra
Gapyra napsal 08.03.18 v 10:38 10b.

Super video. Na takový nejsme zvyklí od místních novinářů...