MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník Majkl666
Vloženo 3.3.2018
Aktualizováno 11.3.2018

Stará, svižná dobrá mašina na které si šikovnej člověk udělá všechno sám !!!

Jawa 350/638: Ale 2 válce, jsem nějak nechtěl a celkově není tak živá, jako MZta, co se týče maximálky, tak bude asi větší, ale to u mě moc nerozhodovalo. Ve dvou je taky 350 lepší, ale MZ je MZ !!!

První dojmy - Má to svoje kouzlo, ono to moc nejede, co si budem povídat, ale když jedete na mašině, skoro 30 let staré a ona je celkem živá, vůči novým motorkám, tak to za to fakt stojí... A srandy, je na ní totální ranec !!!

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně pro kluky, kteří začínají, na začátek se fakt hodí a člověk se na ní naučí i trošku nějaké té servisní práce, i když je to 2T, o to teda i jednodušší motor, tak si na ní dokáže fakt každej zručnější člověk udělat vše sám, já jí do servisu nikdy nedával a dávat nebudu ! Ovšem problém je v tom, že v dnešní době je tenhle stroj téměř nesehnatelnej a když, tak si fakt zaplatíte, ceny se dnes 250tek pohybujou kolem 30tis. a víc. A to většinou v zuboženém stavu.

Doplňky na motorce - Jediný, co jsem měnil, tak tachometr a otáčkoměr ze škody 120, takže otáčkoměr elektronickej, jinak je vše původní !!!

Co se týče toho, co jsem na ní měnil:

Půlení motoru, nový ložiska
nová kliková hřídel
nové tělo spojky
nové gufera, všechny
nová zadní rozeta
nový řetěz
přední kolečko 19tub. (líp tahá, menší maximálka)
budíky ze škody 120, elektronickej otáčkoměr
nová brzdová pumpa (stejně furt chčije, bude to chtít asi JAWÁckou)
novej spojkovej unašeč
nová vstupní hřídel v motoru
novej primární převod
nový ložiska v kolech
přední tlumiče nový pružiny, gufera a olej
komplet lanka
otevřenej filtr sání (pěknej zvuk)
nová cívka
kompletně dělaná nová elektroinstalace
zadní světlo nový
přední světlo nový
novej rám (starej byl bouchnutej pod nádrží)

Je to moje první motorka, kterou jsem kupoval, když mi bylo 17 !
A od té doby jí taky mám a nikdy se jí nezbavím, protože jsem s ní prožil spoustu zábavy a srandy a taky se s ní dost natrápil !!! Stála mě už pěknej balík peněz a mám k ní citovej vztah !!!
Prodat jí, je to nejjednodušší a to ruzhodně udělat nechci, protože jede fakt fajn a všude mě doveze !!!

Najeto mám na ní něco kolem 25tis. motor má natočeno něco přes 60tis. km !!! a to si myslím, že je na 2T opravdu dost pěkný číslo !!!

Co se týče zkušeností, tak si myslím, že na motorce 28let staré, se tohle fakt moc neřeší, přední brzda brzdí celkem hezky a dokonce i zadní, ve dvou si to "dvěpade" taky celkem hrne, na to, že má jen 15.5kw, tak fakt jede hezky, cestovní rychlost kolem 120 není žádnej problém

Spotřeba je u mě něco kolem 3-4l / 100km

Co se týče servisu a poruch, jediný, v čem vidím problém tak je to, že spojka je na klice naražená na kuželu, dokud se do toho člověk nesere, tak to drží, ale když se to stáhne, je pak problém a někdy se stane to, že se protočí...
Co se týče poruch, jedinej problém, kterej jsem kdy měl vlastně ani nevím, protože motorka mi už 5 let jen jezdí bez jakéhokoli problému, jen liju bezín a olej !

Pokud se o to člověk stará, tak nikdy nemůže mít problém !

Cestovat na ní není žádný problém, ale po delší vyjížďce bolí prdel a záda...

Rozhodně bych s ní nelítal někde po lese, odpružení to sice vezme, ale na silnici je jí rozhodně líp !

novis79
novis79 napsal 12.08.18 v 12:58 10b.

Je to je foceny u golfáču ETZ 251 je moc krasna a povedena motorka a jede moc hezky, ja mam zas ve 2T Jawy 350 k nim mam ve 4T MZ 660 Baghiru, MZ je suprová značka Tak ať dobře slouží třeba se na emzetách někde potkame

cebeer
cebeer napsal 06.03.18 v 11:25 10b.

Jasně - neprodávej. Byla by to škoda. Před mnoha lety jsem prodal svou ČZ 250 - 471 a dodnes mě to mrzí. Ať slouží.

Tomino77
Tomino77 napsal 06.03.18 v 08:19 9b.

Super. já jsem měl stopadinu a dodnes na ní vzpomínám. Na svoji dobu a podmínky byla super. Lehká spolehlivá a měla kotouč, to to krásně brzdilo oproti jawám. Díky za vzpomínku. Hezky ji udržuj. Taky bych ji dneska neprodal, ale ...

pozdnímíza
pozdnímíza napsal 04.03.18 v 07:31 10b.

Paráda, když se člověk o takový stroj dlouhodobě stará, tak má k tomu skoro až citový vztah.