KTM 1090 Adventure R (2017)

Vlastník vodny
Vloženo 23.2.2018
Aktualizováno 27.8.2018

Hledal jsem stroj, který uspokojí mojí potřebu cestovat a občas se vyvenčit i okolo komína ON/OFF Road. Nevidím zde jinou možnost než je právě 1090R.

Honda CRF1000L Africa Twin: Je to asi jediná možná alternativa. Odradil mě ale vzhled a nižší výkon. Nicméně to asi bude dobrá motorka.

První dojmy - Mám za sebou 1tis km v Albánii a musím říct že motorka je v "terénu" velmi dobrá a na silnici nezklame. Škoda jen, že se mi po 3tis km vysrala celá elektronika, opraveno v záruce.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kdo shání enduro na cestování s občasným výstupem mimo asfalt. Není v této kategorii moc na výběr.

Doplňky na motorce - Držák navigace Touratech
Zvýšení řídítek o 25mm Touratech
Tankbag SW-Motech City elektro
Rozšíření stojánku.
12V zásuvka - nechápu, proč není v základu ale budiž.
Boční kufry BigHusky velikost M + 2l kanistry
Horní padák Outback Motortek
Šusplech od KTM
Vyhřívané rukojeti KTM
Dokoupeno z zvýšené plexi. Přehazuji je podle potřeby.

Motorka je parádní univerzál jak na silnici tak i do lehkého terénu.

Parádní jízdní vlastnosti v terénu
Dobré jízdní vlastnosti na silnici i na TKC 80. Samozřejmě není problém jí v náklonu utrhnout.
Dostatečně výkonný motor, ale mohla by umět jet na jedničku pomaleji. Stroj si libuje v terénu spíše ve větší rychlosti.
Jednoduchá konstrukce bez zbytečných elektronický blbostí. Ale i tak se mi po 3tis vysralo i to málo elektroniky co má. Opraveno v záruce.
Oproti DUCATI MTS 12 super zadní brzda
Někde jsem četl něco o vibracích - to se nepotvrdilo v celém spektru otáček. MTS12 vibrovala více.
Převodové stupně padají jako po másle (porovnání s MTS 12)

Mínus
Dost topí do sedla. Nechá se ale lehce redukovat izolací svodu a sedla.
Sedlo proti DUCATI MTS 12 je poměrně nepohodlné. Počítá se spíše s jízdou ve stupačkách.
Přední brzda není tak výkonná jako u MTS 12 (možná je to normální tu těchto motorek)
Mohla by umět jet pomaleji na jedničku.

Více o motorce na www.myroute.cz

NXram
NXram napsal 27.11.18 v 07:38 10b.

je vidět že R kovou verzi opravdu využíváš jak se má Přesně proto, že já bych to nedělal, mám verzi bez R Užívej si to a já už se těším na jaro až ji pořádně protáhnu

vodny
vodny napsal 17.09.18 v 19:52

Je to opraveno. Nějak úplně se neví co to bylo nicméně proběhla výměna budíku a flash řídící jednotky.

Motorka zatím jezdí.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 27.08.18 v 14:48 10b.

krasna motorka, ale tiez sa divim, ze sa ta elektornika pos*ala tak skoro