Kawasaki Z900 (2018)

Vlastník Jarin55
Vloženo 17.2.2018
Aktualizováno 25.4.2020

Předchozí moto Honda CB1000R. Při pořízení nového stroje jsem chtěl, aby se výkonové parametry příliš nelišily od CB. Další důležitý parametr byla výška sedla. Vše splnila Z900. Výkon i krouťák je totožný s CB a navíc je Z o cca 15 kg lehčí.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Hloubětín (Praha 9)) - Ke Kawasaki jsem přešel po mnoha letech od Hondy. Zkušenost zatím jen s koupí. Přístup prodejce velice vstřícný, všechny dotazy zodpovězeny (ověřeny u přímých dodavatelů), přání splněna. Kreativní přístup k řešení doplňků, které jsem si navymýšlel. Uvidíme jak servis.

První dojmy - První dojmy jsou zatím pouze ze salonu K2. Původně jsem se přišel podívat na Z900RS. Krásný stroj, ale neřešitelná výška sedla. Tak jsem zamáčkl slzu stejně jako v případě BMW a Triumphu a chystal jsem se opustit prodejnu a prodejce mi jen tak mimochodem ukázal Z900. A bylo to.

Doplňky na motorce -

Takže je to Z900. Protože zatím nejsem skalní Kawista, zvolil jsem černou variantu, která se mi zdála bezkonkurenčně nejhezčí. Motorka dostala koncovku Akrapovič, vyhřívané rukojeti, větrný štítek, odlehčený držák RZ, ledkové blinkry a nějaké ty ochranné prvky. Abych nezapomněl, nechal jsem obout místo Dunlopů Pirelli Angel GT.

K dnešnímu dni (04.2020) najeto něco přes 10 000 km. Provedena výměna sady pneu, nově Bridgestone S22, což je jiná káva oproti Pirellkám. Doplněno rychlořazení HEALTECH. Řazení nahoru bezchybné, řazení dolů díky tomu, že nemám elektronický plyn sice teoreticky možné, ale vzhledem k tomu, že je nutno při podřazení podržet plyn se to v praxi moc nedá (pokud se za zatáčkou nechci podívat mimo silnici).

Samíc
Samíc napsal 30.10.22 v 17:53 10b.

David-Plzen
David-Plzen napsal 03.08.20 v 13:45 7b.

Zdravim, jake mate zkusenosti s plexi? Hledam nejake na svou Z900. Z predchozi moto jsem mel negativni zkusenost - turbolence v oblasti hlavy, tudiz nad 100km/hod velky hluk v helme.

skyair
skyair napsal 18.06.20 v 18:38 10b.

Pro kawy mám letitou slabost. A tahle je fakt pěkná. Ať slouží.

valda.cbr
valda.cbr napsal 26.02.18 v 14:59 10b.

móóóc pěknej kousek.

Čadil
Čadil napsal 24.02.18 v 19:51 10b.