Yamaha XSR 900 (2017)

Vlastník ViZo
Vloženo 17.2.2018
Aktualizováno 29.9.2020

Zábava na FULL TIME, mrstna mala lahka potvora ktora vam neda spavat a budete chciet jazdit furt.

BMW R nineT Scrambler: nepohodlný posed, moc skrčené nohy (192 cm), vyššia cena a ani zďaleka taká zábava ako na XSR900. skôr image.
Triumph Thruxton R: o dosť vyššia cena a ani zďaleka taká zábava ako na XSR900. skôr image. je nádherná, mrzelo ma to moooc.

První dojmy - Motorku som zvazoval kupit dlhsie uvazoval som medzi BMW R NINE T scrambler alebo triumph thruxton R. Az ked som uvidel na nete XSR, co to precital, co to pozrel na Youtube. Siel k dealerovi a nazivo vyzerala ovela lepsie ako na fotkach. Po nastartovani a par prejdenych km bolo rozhodnute. O 30% nizsia cena ako uvazovane BMW a triumph a o 300% sirsi usmew na tvari. Chcem predsa jazdit, nie predvadzat moto pred kaviarnou :-D Moto som kupil v Povazskej Bystrici, nasadil a fical domov po okreskach cez pol Slovenska do BA :-) 190 km na supu bez jedinej prestavky az som lutoval ze som ju nekupil v Kosiciach ci v Aši :-) Nelutujem jediny cent co som za nu dal. Jedine, co mozem lutovat, ze som ju kupil az na konci sezony, ale oktober nam pocasim prial tak som jazdil este co sa dalo. Neviem sa na nu vynadivat a aj ked nie som zaryty ortodoxny motorkar, chodim sa na nu pozerat v zime do garaze, na semaforoch som sa pristihol ze ju hladim po nadrzi ako drahu po prdeli. Odporucam tento stroj.

Doplňky na motorce - Vymenený štandardný drźiak ŠPZ za skrátený, zmizol ten hnusný plastový nadstavec. vymenené štandardné sivo bordové vinyl sedadlo (vôbec nesedelo k tej moto materiálom ani farbou) za UltraSuede brúsené. vyzerá super a ešte lepšie sa mi na ňom sedí. dlho som zvažoval investíciu 250,-€ ale neľutujem ani cent. výmena štandardného výfuku za nerezový komplet čierne aj so zvodmi od SC project. Conic 70's. vyzera brutal a ten zvuuuk.

Na jesen som stihol povacsinou len po BA jazdit, 15 km cesta do prace zrazu merala aj 50 hladal som obchadzky a alternativy kade si cestu predlzit. po okreskach je fantasticka, v meste medzi autami mrstna ako moj skuter yamaha xmax 250. v garazi ci na parkingu sa mi s nou lahsie manipuluje ako so skutrom. musim dat za pravdu recenzii tu na motorkaroch "tohle retro neni pro stary", ze je pravdiva do posledneho pismena. a naozaj budete mat mozoly po jazde lebo tato motorka vas nepusti sa len tak vozit. tahat za plyn budete furt a stale viac.

ViZo
ViZo napsal 29.09.20 v 08:41

Vladimír1984 napsal 29.09.20 v 08:24 8b.
Čau, přemýšlím nad tímto výfukem, myslíš, že ty černý svody vydrží takhle hezký, nebo to dopadne jak u originálu, že se vypálí...?

Čauko, zatiaľ vyzerajú super, nevypálili sa, ale mám to nahodené ani nie pol roka, priznám sa, že km som nepočítal. niekde som sa dočítal, že výhodou je práve to, že ostanú čierne, tak uvidíme. za tie prachy by to bolo fajn ak by vydržali. chcel som sem pridať video ale neviem z akého dôvodu to nejde.

Vladimír1984
Vladimír1984 napsal 29.09.20 v 08:24 8b.

ViZo
ViZo napsal 15.04.20 v 14:00

Tak pridávam niečo z pocitov po prvých odjazdených vyše 10.000 km. Úpravy som už popísal, niečo nafotil. Pribudli k výfuku SC PROJECT CONIC 70´ a ULTRA SUEDE sedadlu nové gumy PIRELLI ANGEL GT II. Tie pôvodné BRIDGESTONE som zjazdil na kordy tá motorka má baví stále viac a viac. stále som sa ani zďaleka nedostal na jej limity. po úpravách a brutálne nádhernom zvuku vyzerá oveľa lepšie, diametrálne inak znie a ten pocit keď otočíte plyn a ten pôvodný vysavačový zvuk nahradilo hlboké bručanie a rachot s výstrelmi je neskutočný. o chvíľu budem mať úsmev okolo celej hlavy. počasie je nádherné, snáď vydrží, homeoffice sa končí tak vyrážam. cez sviatky nás zmatkovič síce zavrel v meste, ale verte či nie, aj v BA sa dá natočiť takmer 160 km plných zábavy

Durofly
Durofly napsal 15.04.20 v 13:49 10b.

Ked som cital tvoju recenziu tak mi to prislo ako keby som 80% z toho pisal ja. Som z tej mojej uplne paf. Je nadherna, spolahliva a vzdy vie vycarit usmev na tvari...len mi este stale chyba to lepsie sedlo, skrateny drziak a ladak

bruttopyr
bruttopyr napsal 17.02.19 v 13:34 10b.

Když se objevila poprvé, říkal jsem si, co je to za divný design, ale postupně se mi začala víc a víc líbit.
Navíc ji chválí v každém testu, takže něco na ní bude!
Užívej nádherného stroje!