KTM 1190 Adventure R (2014)

Vlastník Salo
Vloženo 16.2.2018
Aktualizováno 26.2.2018

Každé otočení plynu vyčaruje usměv.

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky)

KTM 990 Adventure R: Mohl jsem si dovolit 1190 R

První dojmy - Při jízdě se chová se jako menší motorka, je velmi ovladatelná, i kdýž je ve skutečnosti obrovská.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo z ní dosáhne na zem.

Doplňky na motorce - - Tovární koncovka výfuku z Super Duke 1290 R (super zvuk za málo peněz a pasuje na svody)
- Přední Rally maska s Angel eyes světly a drzákem pro navigaci nebo roadbook.
- Nosiče kufrů Givi upravané pro kufry vlastní výroby.
- Síťky na otvorech naporového sání.
- Ohřívané hefty.
- Přídavná světla KTM Powerparts
- Šusplech pod motorem KTM Powerparts
- Skládací zrcátka Touratech
- Ofuky na ruce neznámé značky s hlinikovým rámem oproti továrním plastovým.

Chtěl jsem velké cestovní enduro i pro jízdu v terénu, avšak BMW GS mi příjde už moc a vadil mi ten široký motor. Tak to byla jasná volba, navíc je sexy a opravdu se KTM povedla.

Je velmi pohodlná i na dlouhých cestách, koní má na rozdávání. Brzdy jsou luxusní, včetně systému náklonu Bosh a ABS, který už mi nejednou zachránil prdel při kryzovém brždění na mokru v náklonu. Někteří si stěžují že trochu topí pod sedlem ale mi osobně to až tak nepříjde. Může to vadit v teplých krajinách.

Spotřeba kole 7 litrů což odpovídá velikosti motoru a mému stylu jízdy, kdy ji vůbec nešetřím. V trase je spotřeba o dost menší, dalnice v 6 stupni a podobně. Ale na spotřebu jsem nikdy nehleděl, nekoupil jsem si motorku s obsahem 1200 abych ji nedal napít.

Motorka se cití všude dobře ať už je to silnice, šotolina, bahno, atd. Je potřeba si zvyknout na větší váhu a vyšší těžiště a to i pro případ zvedaní jí ze země. Obutá je na Michelin Anakee Wild předek a Mitas E10 v zadu a sedí na těchle gumách k mému překvapení velice dobře i na mokrém asfaltu.

Nedostatky - nemá tempomat, ABS v offroad nastavení se po vypnutí klíčku resetuje (je možné dokoupit modul, který si pamatuje nastavení)

DoCtor.Čabasek
DoCtor.Čabasek napsal 09.03.21 v 20:02 10b.

fanty
fanty napsal 20.07.18 v 17:09 10b.

to se ti povedlo

Simitom
Simitom napsal 23.02.18 v 17:49 10b.

Super mašina.

krysoid
krysoid napsal 23.02.18 v 16:25 10b.

Je vidět že se toho nebojíš 10b za originalitu

zamak77
zamak77 napsal 23.02.18 v 12:31 10b.

Tu masku vidím poprvé, vypadá super! Ty kufry taky dobrý!!