renocar_unor

Honda NC 750X (2014)

Vlastník Georgxcz
Vloženo 14.2.2018
Aktualizováno 21.8.2018

Perfektní cestovní stroj. Není to žádná závodnička, ale provozní náklady, komfort cestování a i vzhled modelu z roku 2014 to vše je u téhle motorky v dokonalé souhře. Určitě bych spoustu věcí změnil, ale to asi u všech dnešních motorek.

Kawasaki Versys 1000: byla moc drahá
Ducati Multistrada 1200S: tahle byla ještě o hodně dražší

První dojmy - První dojem byl naprosto úžasný. Motorka "velká", skvěle ovladatelná, výborný zvuk, do ruky mi padla okamžitě. Trochu mě překvapil motor a to pozitivně i negativně. Ze starších strojů jsem byl zvyklý točit motory až někam na 10 tisíc a tady jsem narazil někde kolem 7 tisíc na omezovač. Možná to je víc nebo míň, píšu to z hlavy v zimě a už jsem na ní dlouho neseděl :D No každopádně při přetočení motoru zasáhl omezovač a to mě trochu vylekalo. Byl jsem zvyklý jezdit ve vyším spektru otáček a to tady nejde. Nicméně záhy jsem přišel na to, že to není žádná chyba, ale naprosto odlišná filozofie motoru a když na to člověk přijde, vychutná si skvělý motor, který táhne pěkně odspodu a neztrácí výkon v celém spektru provozních otáček. A kromě toho se odmění skvělou spotřebou do 4l/100km a o tom se jiným může jen zdát. Co mně vadí je displej místo normálních budíků. Já to prostě nechápu. Proč jsou na všech (nebo skoro na všech) dnešních motorkách ty hnusný nepřehledný displeje. Modlím se ať se konečně vrátí doba s normálníma kulatýma budíkama a s displejem palubního počítače, jako na přístrojvce u auta. To mně přijde daleko přehlednější řešení, než ten hnus, co se na motorky dnes montuje. Kdybych to chtěl předělat, tak je to cca 20 tisíc za jakousi novou řídící jednotku, kabeláž a kulatý elektronický budíky, takže taky žádná výhra. Snad to výrobcům časem dojde. Světla, to je taky peklo. Nemůžu si pomoct, ale klasický kulatý světlomety vždycky vypadaly nejlíp. Tyhle patvary, co dnes výrobci dělají jsou taky pěkně hnusný. A výfuky. Tahle motorka z roku 2014 má výfuk v pohodě, ale nechápu u jiných výfuky, které končí dole pod motorem u stupaček nebo ty plastovoplechový hranatý obludnosti. Já si snad založím tuningovou firmu a začnu ty motorky předělávat :D

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky i zkušené a zralé jezdce.

Doplňky na motorce - Kufry úplně nutně nejsou potřeba. Stačí taška na sedlo a kromě toho má tahle motorka úložný prostor místo nádrže. Nicméně i tak zvažuji pořízení kufrů od Kappa. Laděný výfuk u téhle motorky je jako sypat koření do mimořádně kořeněného jídla. Originální výfuk je perfektní. Vyhřívané rukojeti by se hodily, ale dokážu bez nich žít. Na motorce mám přidaný hlavní stojan, který se hodí pro běžnou údržbu motorky, je na ní prodloužení předního blatníku aby tolik nelítalo svinstvo na motor, mám přídavnou zásuvku zapalovače pro připojení elektrických zařízení jako třeba navigace, mobil atd. Pouzdo pro Iphone 4S, který používám jako navigaci. A mám vyšší plexi, který jsem ale z motorky sundal, protože se mi to s tím nelíbí a navíc nejsem tak velkej, takže původní štít z výroby mi bohatě stačí.

Vybral jsem ji, protože na jinou jsem neměl dost peněz a tahle motorka se mi líbila nejen vzhledem. Zkušenosti s motorkou mám pouze ty nejlepší. Všechno na motorce je ok. Spolujezdce neřeším a nikdy řešit nebudu. Motorka je a vždy bude na cestování jen pro mě. Nerad někoho vozím až na výjimky občasného svezení na krátkou vzdálenost, ale na dlouhý cestování vždy jen sám. A cestuje se na ní báječně.

Codo
Codo napsal 25.05.20 v 22:24 9b.

Souhlas: přední štítek zahodit do prdele a pořídit si nejlíp Schubrtku C4 Pro... V přilbě klid a trocha toho foukání na cemr k tomu přeci patří.

Samíc
Samíc napsal 14.02.18 v 18:09 10b.

hodně spokojených kilometrů

milda666
milda666 napsal 14.02.18 v 17:25 10b.

Mám NC 700 S, a můžu říct to samé, jenom spotřeba je 3 litry, jinak doplňky , zásuvka 12 V, laďák IXIL, blatník zadní, prodloužení předního blatníku, rozšíření bočního stojanu, zadní kufr, padací rámy, stavitelné páčky atd.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.02.18 v 14:28 10b.

Geodet
Geodet napsal 14.02.18 v 13:10 10b.

Tak hodně štěstí s tem Pertinaxem.