BMW R 1200 GS Adventure (2011)

Vlastník SedyVlas
Vloženo 9.2.2018
Aktualizováno 9.2.2018

BMW R1200GS Adventure rok 2011 - co dodat... Nádherná a vděčná motorka pro ty, kteří vědí co chtějí - a proč.

První dojmy - Oproti R1100GS je to ohromný rozdíl. Motorka, i když je těžší, působí mnohem lehčím dojmem. Všechno ovládání je mnohem jemnější, motor se mnohem snázeji a radostněji vytáčí, ale stále se třepe a má vibrace za což jsem rád, protože cítím, že pořád sedím na klasickém boxeru od BMW :)

Po čtrnácti letech a 150t km jsem z R1100GS (nechal jsem si ji - nešlo to, ji prodat) přesedlal na R1200GS Adventure z roku 2011. Koupil jsem ji v říjnu 2017 a začátkem listopadu jestě stihl víkend v rakouských Alpách. V restauraci na Dachsteinu na mě hleděli jako na blázna, ale to nevadí. Motorka mi přijde pohodlněší než R1100GS. Velká nádřž dobře kryje kolena a umožní ušetřit peníze za benzín. S dojezdem 600km se opravdu vyplatí přemýšlet kde natankovat. Motor se velice ochotně vytáčí a s laděným výfukem Remus má pěkný, ale neobtěžující zvuk. Trochu mi vadí šesti stupňová převodovka, pět stupňů by bylo dost... :) Spotřebu mám podle jízdy: kolem komína 5l, delší trasy 4,7-4,8. - nejsem žádný závodník. Zatím jsem na motorce ujel jen cca 2500km takže nemohu psát žádnou obšírnou recenzi, ale prozatím jsem s motorkou opravdu velice spokojen.

Petr_TA
Petr_TA napsal 16.02.18 v 06:54 10b.

Dobrá volba
Taky si užívám pohodlíčko Advíka
10b

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 09.02.18 v 19:34 10b.

spike-cz
spike-cz napsal 09.02.18 v 18:42 10b.

Krásnej kousek, nepochybně bude dostávat stoprocentní servis a najede kopec kiláků. Ať slouží a kolama dolů.

context
context napsal 09.02.18 v 16:20 10b.

Pekny bavor, preji hodne najetych km bez nehod a dlouhou sezonu