AJP PR5 250 Enduro (2015)

Vlastník sushi7474
Vloženo 5.2.2018
Aktualizováno 18.9.2018

Ľahká, spoľahlivá moto na bláznenie v teréne.

Motorka koupena od http://www.motoshopsport.sk

Kawasaki KLX 250: Motoricky slabá (o tretinu nižší výkon oproti AJP), v podstate cestný podvozok a 30 kg naviac.
Honda CRF 250L: Motoricky slabá (o tretinu nižší výkon oproti AJP), v podstate cestný podvozok a 30 kg naviac.
Yamaha WR 250F: Cca o 60% drahšia oproti AJP.

První dojmy - Po veľkom endure (Moto Morini Granpasso) konečne motorka, ktorú bez problémov dvihnem z akejkoľvek pozície (120 kg) :-) Kúpená ako náradie na "učenie sa" v teréne a "vyčistenie si hlavy". Motorka mi výborne padla (mám 178 cm), nepotreboval som nič meniť.

Motorku bych doporučil pro - Pre kohokoľvek, kto chce spoľahlivú motorku do terénu aj na cestu, na značkách. Nie je to MX špeciál, ale tie sú cenovo aj úžitkovo inde. Japonské "250" enduro alternatívy od Hondy alebo Kawasaki ani zďaleka nedosahujú parametre AJP. Yamaha je zase podstatne drahšia.

Doplňky na motorce - Vymenil som akurát štandardné zrkadlá za sklápateľné "Double Take mirrors" ukotvené na RAM držiaku.

Chcel som ľahšiu motorku na poladenie jazdeckej techniky, lebo je rozdiel učiť sa na 120 kg "bicykli" a 200 kg krave s vysokým ťažiskom. Výkonu dostatok (cca 29 PS), ide pekne od podlahy. Zatiaľ som neriešil žiadne závady, vymenil som akurát sklápacie zrkadlá a "malú" značku, nech originál niekde v teréne nestratím. Mám verziu s tlmičmi od Sachsu (plne nastaviteľné) a zatiaľ som nemal pocit, že by som ich dostával na hranicu možností. Zatiaľ mám najazdených cca 1200 km, z toho 2/3 v teréne a na polňačkách. Najdlhšia jazda po ceste bola 400 km trasa do B. Bystrice a späť na záručný servis - dá sa to odjazdiť, ale na takéto výlety sú aj lepšie motorky

sushi7474
sushi7474 napsal 11.03.20 v 00:00

@ziakoo - poslal som SS. Inak, moj sukromny nazor na CRF250L je, ze je zbytocne tazka krava so slabymi parametrami. V tom bahne si s nou moc nepojazdis, resp ju rychlo dstanes na limit

ziakoo
ziakoo napsal 10.03.20 v 13:02 10b.

Ahoj, pekna masinka ! Uvazujem o CRF250L .. vidim BA znacku a poriadne blato. Vies mi dat tip kde sa da takto zablbnut ? Kludne do spravy. Dakujem !

TomasK7
TomasK7 napsal 07.02.18 v 12:16 10b.

Koukám, žes vybíral podle stejných důvodů jak já, tak at slouží :)

125Marek
125Marek napsal 06.02.18 v 22:38 10b.

Jen ať to lítá